Polityka i Społeczeństwo

Szykuje się przewrót w Solidarnej Polsce? “Jaki może być Bielanem u Ziobry”

Wraca sprawa próby rozbicia Solidarnej Polski przez Prawo i Sprawiedliwość. Nowogrodzka chce postawić na Patryka Jakiego i pozwolić mu urosnąć politycznie.

Po antyunijej szarży Solidarnej Polski z końca ubiegłego roku, przed świętami Bożego Narodzenia Wprost.pl napisał, że w formacji Zbigniewa Ziobry panuje niedosyt po przegranej bitwie o weto dla unijnego budżetu. Według informacji portalu, Janusz Kowalski czy Patryk Jaki nabrali przeświadczenia, że sami lepiej pokierowaliby sprawami partii i zaczęli kwestionować przywództwo Zbigniewa Ziobry.

Kilkanaście dni później OKO.press napisało, że na zewnątrz politycy Solidarnej Polski wyglądają jak jedna pięść, ale w PiS zaczyna się coraz więcej mówić o rosnącym uznaniu dla Patryka Jakiego – W europarlamencie z gigantyczną pensją większość polityków nagle zyskuje własne poglądy i wiarę w swoje siły. Jaki jest ambitny i popularny wśród młodych – pisał portal cytując polityków PiS.

Temat zagrania przez PiS na podział w Solidarnej Polsce wraca – Jarosław Kaczyński nie chce, by Ziobro zbudował swoją legendę, głosując przeciwko unijnemu Funduszowi Odbudowy. Za kulisami trwają rozmowy, które mają podzielić Solidarną Polskę – pisze “Gazeta Wyborcza”.

Według informacji gazety, od kilku tygodni emisariusze Jarosława Kaczyńskiego, napierają na Solidarną Polskę, aby ta poparła Fundusz Odbudowy. Politycy PiS plotkują o zbliżeniu Patryka Jakiego do ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego – Jaki może być Bielanem u Ziobry – słychać w kuluarach od polityków partii władzy. Patryk Jaki zbywa te plotki śmiechem.

Jarosław Kaczyński rękami Adama Bielana podjął próbę rozbicia Porozumienia Jarosława Gowina. Nieudaną. Wicepremier wyszedł z tej potyczki z małymi stratami i nadal pozostaje przy życiu.

Źródło Gazeta Wyborcza

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie