Polityka i Społeczeństwo

Szykuje się kolejne zamieszanie w Zjednoczonej Prawicy, partia Bielana ma swoje oczekiwania. “Bez nas nie będzie nowego rozdania”

Bezczelne kłamstwa Adama Bielana. Rząd brnie w kuriozalną inwestycję
Fot. Flickr

Zaczęło się przebieranie nogami do stanowisk po Jarosławie Gowinie. Ludzie Adama Bielana i rozłamowcy z Porozumienia chcą uczestniczyć w nowym rozdaniu.

Adam Bielan – według informacji medialnych – na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego, dostał zadanie rozbicia Porozumienia Jarosława Gowina. Około pół roku rycia, rozpuszczania plotek o Gowinie spiskującym z Donaldem Tuskiem, spór prawny i kłusownictwo na posłach Porozumienia, było jedną ze składowych wyrzucenia wicepremiera z rządu. Aktualnie odbywa się czystka w firmach, gdzie pracują ludzie powiązani z Porozumieniem. Zaczęło się przebieranie nogami do stanowisk po Jarosławie Gowinie.

Do rządu chce wejść Partia Republikańska, oczekiwania ma też piątka byłych posłów Porozumienia. – Bez nas nie będzie nowego rozdania. Oczekujemy, że przejmiemy to, co miało Porozumienie, czyli funkcję wicepremiera, ministra konstytucyjnego i ministra bez teki – mówi “Gazecie Wyborczej” polityk z otoczenia Adama Bielana.

Politycy chcą stać się pełnokrwistymi sprzymierzeńcami Jarosława Kaczyńskiego i domagają się podpisania umowy koalicyjnej. W planach są rozmowy o wejściu do rządu, miejscach na listach i reprezentacji w województwach.

Do stanowiska po Jarosławie Gowinie miętę czuje były wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. W okolicach ministerstwa orbituje myślami także Kamil Bortniczuk i Jadwiga Emilewicz. Najsłabszą pozycję negocjacyjną ma Emilewicz. – Od dawna chce wrócić do rządu, ale w sejmowej arytmetyce aż tak się nie liczy, nie ma dywizji, ma jeden głos, swój. Jeśli coś dostanie, to z puli Mateusza Morawieckiego – mówi “Wyborczej” jeden z polityków PiS. Na razie wszyscy czekają na powrót Jarosława Kaczyńskiego z urlopu.

Źródło: Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie