Polityka i Społeczeństwo

Szykuje się bunt Rady Medycznej? Eksperci wściekli na postawę rządu w walce z pandemią

Czy Radę Medyczną przy premierze czeka trzęsienie ziemi? Ekspertów rozsierdziły ogłoszone przez rząd restrykcje, które są tylko pudrowaniem bezczynności.

Od dzisiaj na terenie Polski obowiązuje “alertowy pakiet obostrzeń”. Rząd tak zareagował na pojawienie się nowego wariantu koronawirusa, którego ochrzczono nazwą Omikron. M.in. zakazano lotów z siedmiu krajów afrykańskich i zmniejszono limity osób mogących przebywać w hotelach, kościołach czy uczestniczyć w komuniach oraz weselach.

Dwa ostatnie przypadki internauci wyśmiali do bólu, bo kto w grudniu organizuje komunię?

Coś robimy, czyli zabawa budowanie wizerunku

Do tej pory rząd był niemiłosiernie krytykowany za brak odpowiedniej odpowiedzi na czwartą falę zakażeń. Krytyka nie płynęła tylko z ust opozycji, ale także z Rady Medycznej (RM) przy premierze Mateuszu Morawieckim. Kilka dni temu można było z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że nowy wariant będzie rozgrywany przez rząd pod kątem wizerunkowym.

Jak informuje Onet.pl, wprowadzenie nowych obostrzeń nie było konsultowane z Radą Medyczną. Rozmówcy portalu z Rady Medycznej podkreślają, że “rząd doskonale zdaje sobie sprawę, jakie obecnie decyzje powinien podejmować, by realnie zatrzymać liczbę zakażeń i ogromną liczbę zgonów”. – Zamiast tego pozoruje ruchy, by nie można było powiedzieć, że rządzący nic nie robią w środku czwartej fali pandemii – czytamy. Członkowie RM odbierają wprowadzone restrykcje tylko i wyłącznie jako wizerunkowe posunięcie.

Szykuje się bunt?

Eksperci z RM czują się już tak bardzo pomijani i ignorowani, że rozważają pożegnanie się z ciałem doradczym przy Mateuszu Morawieckim. – Rządzący swój polityczny interes postawili na jednej szali z ludzkim zdrowiem i życiem miliona Polaków. To w gruncie rzeczy nieetyczne i nieludzkie – mówi jeden z członków RM. Dodaje, że zarówno on, jak i inni eksperci noszą się poważnie z zamiarem odejścia z rady.

Specjalistów rozsierdziła także ostatnia wypowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef resortu zdrowia stwierdził, że restrykcje są mało skutecznym środkiem do zahamowania rozpędzonej czwartej fali.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie