Polityka i Społeczeństwo

Szykują się zmiany w obostrzeniach. Mamy nieoficjalne informacje!

Koronawirus
Flickr.com/PiS

Jutro odbędzie się konferencja prasowa w sprawie obostrzeń. Dziennikarze RMF FM nieoficjalnie ustalili, jakich decyzji możemy się spodziewać.

Gościem Radia Zet był minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu został zapytany, czy będą znoszone obostrzenia – Wydaje się, że pójście w kierunku regionalizmu jest naturalną ścieżką – powiedział. Minister mówił rownież o harmonogramie wycofywania się z obostrzeń i jako absolutny priorytet podał przywracanie edukacji.

Według Niedzielskiego, znoszenie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, może się pojawić pod koniec maja.

Jutro zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a po nim odbędzie się konferencja prasowa, na której zaplanowane jest przekazanie informacji na temat obostrzeń – Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, rząd ma postawić na regionalizację obostrzeń. Na Podlasiu i Podkarpaciu jest bardzo duża szansa na szybkie ich luzowanie. Na Śląsku i Dolnym Śląsku raczej wszystkie zostaną przedłużone – informuje radio.

Na Podlasiu jest niecałe 30 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Nieco gorzej sytuacja wygląda na Podkarpaciu. Na Śląsku i Dolnym Śląsku nadal utrzymuje się wysoka liczba zachorowań i do tego dochodzi jeszcze spore obłożenie chorymi infrastruktury szpitalnej.

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że rząd chciałby, aby uczniowie z klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej, ale wiele zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Natomiast w regionach, w których zakażeń i hospitalizacji jest najmniej, możliwe byłoby też zdjęcie obostrzeń z sektora handlu i usług. 

Źródło RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie