Polityka i Społeczeństwo

Szykują się zmiany w obostrzeniach. Mamy nieoficjalne informacje!

Koronawirus
Flickr.com/PiS

Jutro odbędzie się konferencja prasowa w sprawie obostrzeń. Dziennikarze RMF FM nieoficjalnie ustalili, jakich decyzji możemy się spodziewać.

Gościem Radia Zet był minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu został zapytany, czy będą znoszone obostrzenia – Wydaje się, że pójście w kierunku regionalizmu jest naturalną ścieżką – powiedział. Minister mówił rownież o harmonogramie wycofywania się z obostrzeń i jako absolutny priorytet podał przywracanie edukacji.

Według Niedzielskiego, znoszenie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, może się pojawić pod koniec maja.

Jutro zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a po nim odbędzie się konferencja prasowa, na której zaplanowane jest przekazanie informacji na temat obostrzeń – Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, rząd ma postawić na regionalizację obostrzeń. Na Podlasiu i Podkarpaciu jest bardzo duża szansa na szybkie ich luzowanie. Na Śląsku i Dolnym Śląsku raczej wszystkie zostaną przedłużone – informuje radio.

Na Podlasiu jest niecałe 30 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Nieco gorzej sytuacja wygląda na Podkarpaciu. Na Śląsku i Dolnym Śląsku nadal utrzymuje się wysoka liczba zachorowań i do tego dochodzi jeszcze spore obłożenie chorymi infrastruktury szpitalnej.

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że rząd chciałby, aby uczniowie z klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej, ale wiele zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Natomiast w regionach, w których zakażeń i hospitalizacji jest najmniej, możliwe byłoby też zdjęcie obostrzeń z sektora handlu i usług. 

Źródło RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie