Polityka i Społeczeństwo

Szykują się masowe zatrzymania polityków? “Sprawy Bartka Misiewicza czy Sławka Nowaka to przy tym popierdółki”

Prawicowy publicysta Cezary Gmyz ma świetne relacje ze służbami. Właśnie zasugerował, że zbliżają się zatrzymania ważnych uczestników życia politycznego.

Prawo i Sprawiedliwość jest zdeterminowane, aby zastraszyć parlamentarzystów

W tle jest oczywiście głosowanie nad powołaniem sejmowej komisji śledczej ds. inwigilacji. Partia Jarosława Kaczyńskiego zrobi, co się da, aby może o głos, ale jednak wygrać batalię na Sali Plenarnej. Może kogoś przekupią, aby zatrzasnął się w windzie lub dostał rozstroju żołądka.

Bardzo prawdopodobne jest jednak i to, że spróbują zastraszyć posłów i to nie tylko tych z opozycji. – Prokuratorzy właśnie kończą pisać zarzuty i wnioski o zatrzymanie, które wstrząsną światem polskiej polityki. Dodajmy, że wstrząsną w miarę równomiernie opozycją i koalicją. Sprawy Bartka Misiewicza czy Sławka Nowaka to przy tym popierdółki. Wołanie opozycji o powołanie komisji śledczej niebawem może się okazać błaganiem karpi o przyspieszenie Wigilii – napisał Cezary Gmyz, prawicowy publicysta znany ze świetnych kontaktów w kręgach służb.

Nieoficjalnie: Są posłowie PiS chcący głosować za powołaniem komisji śledczej

To kolejny argument, aby nie lekceważyć tego, o czym napisał Gmyz. Tym bardziej że nie chodzi tylko o to, że po stronie PiS może kogoś zabraknąć w czasie głosowania. Z nieoficjalnych informacji wynika, że są w obozie władzy posłowie gotowi, aby zagłosować “za”. W tej sytuacji zastraszenie posłów opozycji wydaje się jeszcze bardziej potrzebne Nowogrodzkiej. Jeśli ludziom Kaczyńskiego uda się wytworzyć duszną atmosferę “hakowo – zatrzymaniową”, najpewniej postawi na swoim i wniosek o komisję przepadnie. Co jak co, ale atmosferę zgnilizny PiS potrafi stworzyć doskonale – wystarczy przypomnieć sobie nieznośność klimatu, który zapanował w naszym kraju po wejściu służb do domu Barbary Blidy, która dodatkowo pęczniała aż do wyborczego rozstrzygnięcia kilka miesięcy później.

Jak zareaguje opinia publiczna, gdy dojdzie do zatrzymań?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie