Polityka i Społeczeństwo

Szumowski trafił do szpitala z koronawirusem, choć podobno już przebył chorobę. Wcześniej testował się lipnymi testami ?

Specjaliści nie pozostawiają złudzeń. Testy zakupione przez resort zdrowia nie nadają się do użytku – Raport PZH jednoznacznie na to wskazuje. Używanie tych testów może być wręcz szkodliwe, bo przy tak niskiej czułości niosą ryzyko powstawania nowych ognisk epidemii – mówi Wyborczej prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Tymczasem wczoraj wieczorem okazało się, że Łukasz Szumowski przebywa pod tlenem w szpitalu z objawami koronawirusa. Z byłym ministrem zdrowia było sporo zamieszania, bowiem jednego dnia media informowały, że jest zarażony, a na drugi dzień był widziany na zakupach. Polityk tłumaczył, że “miał COVID, ale jest już zdrowy”. W rozmowie z Money.pl powiedział o swoich przypuszczeniach – Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza – poinformował w rozmowie.

Źródło Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie