Polityka i Społeczeństwo

Szumowski podobno zostawił rządowi plany na walkę z pandemią. Pytamy więc: gdzie one do diaska są?

Łukasz Szumowski głosowanie

Wobec gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa powraca pytanie – czy rząd miał plan na drugą falę pandemii? Okazuje się, że taki plan istnieje! Zostawił go odchodzący minister Szumowski.

Szumowski zostawił strategie?

Fundacja ePaństwo wysłało do ministerstwa zdrowia wniosek o udostępnienie planów, przygotowanych przez Łukasza Szumowskiego na jesienną falę pandemii koronawirusa.

Do najbliższego czwartku ministerstwo zdrowia ma termin na odpowiedź na nasz wniosek o udostępnienie kompleksowych planów na jesienną walkę z pandemią, o których mówił b. minister Ł. Szumowski. Przez 12 dni nie udało ich się znaleźć – poinformowała na Twitterze Fundacja.

O jakie plany chodzi? O tajemnicze strategie, które przed swoim odejściem z resortu przygotował Łukasz Szumowski. Sam minister mówił o nich w sierpniu w wywiadzie dla RMF FM.

Szumowski został przez Michała Dobrolowicza z RMF FM przewrotnie zapytany, czy nie ucieka z resortu przed drugą falą pandemii. Były już minister zaprzeczył.

Tak jak powiedziałem, przygotowałem wszystkie plany na jesień myślę, że mój następca będzie je wdrażał w sposób bezpośredni – powiedział Szumowski. Zdradził też trochę więcej szczegółów owych planów.

Dostaliśmy raport zespołu, który przygotowywał rekomendacje na jesień. One są bardzo proste, spójne, możliwe do wdrożenia i myślę, że to są dobre bardzo rekomendacje – w końcu ekspertów. Więc myślę, mamy większość rzeczy gotowych. Więcej testów, więcej laboratoriów, wolne łóżka w szpitalach, pewną elastyczność kształtowania liczby łóżek zakaźnych, liczbę szpitali jednoimiennych – mówił w sierpniu były minister.

I dodał refleksję, która brzmi obecnie przerażająco ironicznie: „jesień nie będzie tak przerażająca, jak mogłaby być, czy jak była pierwsza fala”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie