Polityka i Społeczeństwo

“Szumowski i Ziobro? Wsadzilibyśmy ich na taczki”. Ulicami Warszawy przeszedł protest lekarzy

Minister Szumowski
Flickr.com/Kancelaria Premiera

W sobotę w Warszawie odbył się protest lekarzy. Medycy sprzeciwiają się wprowadzeniu przepisów prawnych, które zaostrzają kary za popełnienie błędu medycznego.

Protestujący pracownicy służby zdrowia zebrali się w sobotę w południe pod resortem zdrowia, a następnie przemaszerowali ulicami stolicy pod Sejm. Medycy apelowali do rządu o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i o zmianę przepisów, które obciążają lekarzy odpowiedzialnością karną za niezawinione błędy medyczne. Zmiany te rząd wprowadził dyskretnie, włączając je do tarczy antykryzysowej 4.0.

Pozwólcie nam leczyć pacjentów!

Dajcie nam szanse godnie pracować bez presji niejasnego i szkodliwego prawa! – nawoływali uczestnicy protestu.

Protestujemy przeciw wprowadzeniu w załączniku do tarczy antykryzysowej 4.0 kary bezwzględnego więzienia za nieumyślny błąd medyczny. Walczymy – nie od dziś – o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, o to, abyśmy mogli godnie pracować, otrzymać środki, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie ratować ludzkie życie, abyśmy otrzymali za to godne wynagrodzenie – cytuje dziennik.pl jednego z protestujacych, ratownika medycznego Wojciecha Jędrzejczaka.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że Łukasz Szumowski spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą, aby „omówić formułę prawną dotyczącą niezawinionych błędów medycznych”. Protestujący medycy nie mają jednak o politykach zbyt dobrego zdania. Niedaleko Sejmu przygotowano specjalne taczki, podpisane nazwiskami ministrów Ziobry i Szumowskiego oraz byłego marszałka Senatu, a zawodowo lekarza – Stanisława Karczewskiego.

Gdyby przyszli do nas ci politycy, wsadzilibyśmy ich na taczki i wywieźlibyśmy ich – powiedziała, cytowana przez dziennik.pl, Katarzyna Pikulska lekarz z Porozumienia Zawodów Medycznych.

https://twitter.com/Rezydenci/status/1292053625909452800

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie