Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Szukasz roboty na czas kryzysu? Pomyśl o pracy u Rydzyka. Płaci nad wyraz dobrze!

Archidiecezja Krakowska
Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Kryzys gospodarczy stał się faktem. Warto więc rozejrzeć się za takimi pracodawcami, którzy w tych trudnych czasach płacą co najmniej godnie. Nie wiemy jak wy, ale my w redakcji już takowych znaleźliśmy!

Fucha u Rydzyka

Lux Veritatis i Nasza przyszłość to fundacje, które są powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem. Dowiedzieliśmy się właśnie, ile płacą swoim pracownikom!

Okazuje się, że średnia pensja w obu organizacjach to ponad 6 tys. złotych miesięcznie. W sumie na wszystkich pracowników przeznacza się ponad 5,3 mln zł rocznie – podał “Super Express”.

Ogółem pierwsza fundacja zatrudnia około 50 osób. Na ich wspólne roczne wynagrodzenie wydawane jest ponad 4,2 mln zł. Jeden pracownik otrzymuje średnio 7 tys. zł miesięcznie. Drugi podmiot przeznacza na wszystkich 33 pracowników ponad 1,1 mln zł rocznie.

1 proc. podatku dla o. Rydzyka

Nie ma się więc czemu dziwić, że Rydzyk stale prosi słuchaczy Radia Maryja o wysyłanie mu pieniędzy. Od blisko roku powtarza też, jak ciężko prowadzi się tego typu działalność jak jego w czasie pandemii.

– Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać – mówił jakiś czas temu.

Fundacja redemptorysty nie może jednak jednocześnie narzekać na brak środków. Nasza Przyszłość otrzymała w 2020 r. tylko z 1 proc. podatku ok. 5 miliony złotych. W 2018 r. – 4,3 mln zł, w 2019 r. – 4,5 mln zł,

Z kolei muzeum „Pamięć i Tożsamość” – także powiązane z fundacją „Lux Veritatis” – dostało z Ministerstwa Kultury 70 mln złotych dofinansowania. Jak pisało INNPoland, okazało się nawet, że kwotę zwiększono potem do 117 mln zł.

Niemałe pieniądze przesyłano na konta telewizji Rydzyka. W czasie rządów PiS w latach 2016-2018 państwowa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wydała aż 1,49 mln zł na sponsorowane wywiady w Telewizji Trwam. Każdy wywiad z urzędnikiem agencji kosztował ok. 19 tys. zł.

Jak więc widać, o. Rydzyk ponownie pokazuje, że jest świetnym biznesmenem. I to nawet w okresie kryzysu…

Źródło: se.pl, InnPoland

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie