Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Sztab Dudy próbuje gasić pożar benzyną. Ten spot dla młodzieży jeszcze bardziej pogrąża prezydenta

praszkiewicz / Shutterstock.com

PiS zdawał się bazować dotąd na elektoracie ludzi z mniejszych miejscowości. “Wykształconych” z “dużych ośrodków” raczej wyszydzał. Teraz jednak, na ostatniej prostej kampanii wyborczej, ludzie Dudy zmieniają chyba kierunek swoich poszukiwań wyborców. Czy nowy klip prezydenta to ostateczny dowód na jego desperację?

Duda: oddajcie na mnie głos!

Niemal zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów Andrzej Duda zaczął puszczać oko do zwolenników m.in. Krzysztofa Bosaka. Zbieranie tego typu wyborców utrudnił mu jednak m.in. Joachim Brudziński, który trzy dni temu szydził z tego typu osób – wykształconych i z dużych miast.

https://twitter.com/jbrudzinski/status/1279036321546330112

By jednak ugasić pożar sztab Dudy opublikował nowy klip wyborczy. Poznajemy w nim młodą kobietę, która pięć lat temu zdała maturę, a dziś wkracza w dorosłość. Dostrzega “wiele szans i możliwości”, które są przez nią i jej znajomymi. Jak dodaje “razem budują nową Polskę”.  Na końcu dowiadujemy się, że ona i jej przyjaciele są zwolennikami Dudy.

Sztuczność bije po oczach

Klip jest dobrze zrealizowany. Problem tkwi jednak w tym, że całokształt wypada sztucznie. Widać, że w sztabie prezydenta uznano, że desperacko trzeba walczyć o wielkomiejski elektorat, któremu bliżej jest do Trzaskowskiego i PO. Tyle że nie da się tego dokonać w naturalny sposób, gdy wcześniej posłowie PiS wielokrotnie wyśmiewali tego typu ludzi. Stąd video wygląda sztucznie. Wątpliwe, by młodzi, wykształceni ludzie zmienili swoje postrzeganie prezydenta po tych 45 sekundach. Raczej będą mieli z tego niezły ubaw!

Źródło: YouTube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie