Polityka i Społeczeństwo

Szokujący wątek afery mailowej. Rząd zniósł nakaz noszenia maseczek, by poprawić notowania Andrzeja Dudy?

lekarz, koronawirus
Flickr.com/PiS

Kolejny wyciek maili dotyczy sytuacji epidemicznej przed wyborami prezydenckimi. To dowód na to, że rząd bardziej martwił się o poparcie niż życie Polaków.

Wyjątkowo podła korespondencja wyciekła ze skrzynki Michała Dworczyka. Oczywiście nie umywa się do rzekomych maili o Waffen SS, ale przykuwa szczególną uwagę, ponieważ chodzi w niej o życie Polaków. Opublikowane maile pochodzą z ostatniego tygodnia maja zeszłego roku i dotyczą sytuacji epidemicznej. Norbert Maliszewski, ówczesny szef Centrum Analiz Strategicznych, szukał wizerunkowego wzmocnienia kampanii Andrzeja Dudy i zalecił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

– (…) ocena rządu i PADudy [prezydenta Andrzeja Dudy] zależy od postrzeganej skuteczności walki z epidemią. Moim zdaniem potrzebny jest symbol poradzenia sobie z pandemią. Takim byłoby zniesienie obowiązku noszenia maseczki na otwartym powietrzu – pisze w mailu cytowanym przez TVN24.pl

W ujawnionej korespondencji można przeczytać, że “większość Polaków odczułaby, że epidemia ich w dużej mierze nie dotyczy, że sobie poradziliśmy” i autor zachęca szefa rządu do “pilnego ogłoszenia tego faktu” (zniesienia obowiązku noszenia maseczek). Jak pisze TVN24.pl, kilka dni później Morawiecki postąpił według wskazówek i zniósł maseczkowy nakaz dotyczący otwartej przestrzeni.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie