Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Szokujący raport ministerstwa zdrowia, mamy nowy rekord zakażeń. “W najbliższych dniach kolejne zwyżki”

Ministerstwo zdrowia przekazało ponure wieści – w Polsce odnotowano ponad 50 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Tak dużej liczby nowych zachorowań nie było w Polsce od początku pandemii.

Smutny rekord liczby zakażeń w Polsce odnotowano już w sobotę 22 stycznia. Wówczas ministerstwo poinformowało o blisko 41 tys. nowych zachorowań. Już wtedy minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że wkrótce czekają nas kolejne wzrosty.

I tak się dzieje.

W środowym raporcie ministerstwo zdrowia poinformowało o 53 420 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 214 pacjentów – to łącznie 276 ofiar.

To rekordowy wynik, a w najbliższych dniach będą kolejne zwyżki zakażeń, co widzimy w liczbie zleceń na badania PCR z POZ, ale także w liczbie wykonywanych testów – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Interią. Co zrobi rząd, by zahamować rozwój piątej fali pandemii? We wtorek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami ugrupowań opozycyjnych. Opozycja nie była specjalnie zadowolona z przebiegu rozmów.

Wychodzimy ze spotkania w KPRM, oni nie mają żadnej strategii i żadnego planu, a dobrych (naszych) rozwiązań nie chcą realizować, bo się boją szurów antyszczepionkowych, których mają u siebie. Ten rząd już nic nie zrobi, ten rząd musi odejść i to szybko – relacjonował Tomasz Trela na Twitterze.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie