Polityka i Społeczeństwo

Szokujące słowa prezydenta! Duda pokazuje, jak nie namawiać do szczepień

Andrzej Duda i przystanki
Dziurek / Shutterstock.com

W poniedziałek Andrzej Duda wziął udział w szczycie V4, spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej. Prezydent mówił m.in o obowiązkowych szczepieniach na COVID-19, których “sobie nie wyobraża”.

W poniedziałek Andrzej Duda wziął udział w spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej, które odbyło się w Budapeszcie. Dwudniowa wizyta rozpoczęła się w niedzielę, a dziś odbył się jej oficjalny i kluczowy etap. Spotkanie głów państw V-4 odbyło się w okrojonym składzie ze względu na zakażenie koronawirusem Milosa Zemana, prezydenta Czech.

Duda mówił o bezpieczeństwie, sojuszach, problemie migracyjnym. Jednym z aktualnych tematów poruszonych przez prezydenta była pandemia i szczepienia. – Nasz apel o to, aby się szczepić jest ważny: po pierwsze chodzi o życie i zdrowie naszych obywateli, a także o normalne funkcjonowanie państwa – zaczął obiecująco Duda.

Niestety w pozostałych wypowiedziach dotyczących koronawirusa nie był już tak chętny do utraty względów wśród antyszczepionkowców. – Znając podejście moich rodaków, ich poczucie wolności, nie wyobrażam sobie możliwości wprowadzenia obowiązkowych szczepień. Oczywiście apeluję o to aby się szczepić, podejść do tego rozsądnie, rozważyć wszystkie za i przeciw – mówił.

Jakie PRZECIW? Prezydent chyba dawno nie sprawdzał statystyk zakażeń i zgonów. Może wizyta na oddziale pełnym ludzi z respiratorami by się przydała? “Podejść rozsądnie”? Nierozsądne są antyszczepionkowe działania i mówienie o strachu przed strzykawką. Nierozsądne są słowa wiceministra Waldemara Kraski, który mówi o “genie sprzeciwu” Polaków, przez co rząd nie ma zamiaru wywierać presji na niezaszczepionych.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie