Polityka i Społeczeństwo

Szokujące słowa posła PiS do zastępców RPO. “Ja to odebrałem jako rodzaj groźby”

screen/ YouTube/ Onet news

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich był gościem Agaty Adamek w porannym programie w TVN24. Pod koniec rozmowy Maciej Taborowski ujawnił, że Arkadiusz Mularczyk groził mu oraz dwóm jego kolegom.

“Złą robotę robicie, zostaniecie rozliczeni”

“Złą robotę robicie, zostaniecie rozliczeni” – miał powiedzieć Mularczyk do zastępców RPO. Sytuacja miała mieć miejsce tuż po ostatniej rozprawie przed Trybunałem Konstytucyjnym Julii Przyłębskiej, gdy wyrzuciła do kosza prawne podstawy członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.

Ja to odebrałem jako rodzaj groźby, powiedział, że my zostaniemy rozliczeni, czy to co robimy, zostanie w jakiś sposób rozliczone – powiedział w TVN24 Taborowski. – Na pewno to, co się stało, jest bardzo nieprzyjemne, ale stwierdziliśmy, że w zasadzie żadnych środków chyba nie będziemy podejmować, natomiast niewątpliwie dobrze by było, żeby opinia publiczna się o tym dowiedziała – dodał.

Rozprawy przed TK Przyłębskiej były konkursem na to, kto bardziej upokorzy przedstawicieli RPO

Rozprawy przed TK Przyłębskiej były bardzo dziwnym i smutnym spektaklem. Nominaci Prawa i Sprawiedliwości prześcigali się bowiem w próbach upokorzenia i wdeptania w ziemię przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich. Zastępcy prof. Marcina Wiącka dzielnie znosili te wyskoki “sędziów”, nie dając wyprowadzić się z równowagi i wybić z rytmu specjalistycznego wywodu prawniczego. To wysokiej klasy fachowcy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie