Polityka i Społeczeństwo

Szokujące słowa Krystyny Pawłowiz. Posłanka PiS ujawnia swoje niebezpieczne poglądy

Wczorajszy dzień w mediach opanowany był przez kwestię informacji szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachima Brudzińskiego na temat działań państwa wobec skrajnych ruchów i organizacji promujących w swojej działalności ustrój i ideologie totalitarne. O tym, jak olbrzymim festiwalem hipokryzji i obłudy był to występ, pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Jednak jeszcze wczoraj wieczorem sprawę skomentowała na swoim Facebooku jedna z najbardziej kontrowersyjnych posłanek Prawa i Sprawiedliwości – Krystyna Pawłowicz. I jak zwykle zszokowała.

Otóż skupiła się ona na właściwej interpretacji art. 13 polskiej Konstytucji, który stanowi, że zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa.

Jej zdaniem komentator Radia Maryja, dr Jerzy Bukowski myli się mówiąc, że na podstawie tego przepisu powinny zostać natychmiast zdelegalizowane organizacje skrajnie nacjonalistyczne, nazistowskie i skrajnie lewicowe. Jej zdaniem, taka delegalizacja nie powinna obejmować polskich nacjonalistów, nawet skrajnych, bowiem “Nacjonalizm NIE jest niczym złym lub nagannym. Przeciwnie, oznacza miłość do swego Narodu, troskę o jego dobro i interesy. Razem z patriotyzmem są niezbędnymi dla trwania narodów”. Jej zdaniem polski nacjonalizm nie ma charakteru szowinistycznego, a więc nie jest połączony z nienawiścią do innych narodów, dlatego nie zasługuje na traktowanie go na równi z nacjonalizmem niemieckim. Przyznam szczerze, że nie wiem jak taką interpretację da się pogodzić z hasłem “Polska tylko dla Polaków” zakładającym z góry eliminację nie-Polaków z naszego kraju.

Posłanka Pawłowicz idzie jednak znacznie dalej. Jej zdaniem, art. 13 nakazuje delegalizację organizacji, których „program lub działalność zakłada lub dopuszcza […] stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa…”. Tym samym, uważa, że zdelegalizowane powinny zostać takie organizacje jak Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Obywatele RP, fundacja Kramka i Kozlovskiej itp., które otwarcie, publicznie wzywają do „stosowania przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa”, głoszą taktykę obalenia ustroju „ulicą i zagranicą”, chcą „wyłączyć Rząd”, wzywają do starć ulicznych, pochwalają ew. polanie się krwi, atakują biura poselskie, wzywają do używania kostek brukowych przeciwko legalnej władzy i podejmują próby puczu.

Dr Jerzy Bukowski w Radio Maryja powiedział dziś, że zgodnie z art.13 Konstytucji RP, oczekuje, by „zdelegalizowano…

Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na 25 stycznia 2018

Pogłębia się zatem paranoja najbardziej twardogłowych polityków partii rządzącej zmierzająca do wyeliminowania z życia publicznego partii opozycyjnych na podstawie urojonego przekonania o zamachu na demokratycznie wybrany rząd. Zresztą warto odnotować, że Jarosław Kaczyński, w swoim liście do członków partii, oprócz oburzenia na postawę senatorów PiS, którzy obronili podejrzanego o korupcję Stanisława Koguta, dużo miejsca poświęcił właśnie udowadnianiu, że Platforma Obywatelska w grudniu 2016 roku podjęła próbę puczu, że chce siłowego obalenia obecnej władzy, oraz że nie chce pogodzić się z wolą suwerena. Im bardziej ta paranoja będzie się pogłębiać, tym mroczniejsze czasy czekają nasz kraj. Do niedawna wydawało się, że posłanka Pawłowicz to tylko margines marginesów, a jej kontrowersyjne wpisy to po prostu wynik zbyt dużej ekspresji. Pora zacząć się poważnie zastanawiać, czy takie przekonanie nie jest bliźniacze do tego, że w Polsce nie mamy problemu z rasizmem czy antysemityzmem. Pytanie, kto jeszcze w to wierzy?

Źródło: FB

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie