Polityka i Społeczeństwo

Szokujące nagranie z Białorusi. Żołnierz strzela w kierunku dziennikarki [WIDEO]

Screen YT/ NN VIDEO TV

Trwają protesty na Białorusi. Do sieci trafiło przerażające nagranie, na którym widać, jak żołnierz strzela w kierunku dziennikarki.

Film opublikował białoruski portal Nasza Niwa. Ofiarą postrzału padła dziennikarka Natalia Łubnieuska. Do zdarzenia doszło 10 sierpnia w Mińsku przy ulicy Kalwaryjskiej, dzień po wyborach prezydenckich, których oficjalnym zwycięzcą z 80-procentowym poparciem został Aleksandr Łukaszenka. Białorusini uznali wybory za sfałszowane i na znak protestu wyszli na ulice.

Na nagraniu widać, jak kobieta nagrywa wojsko przeganiające protestantów z ulicy Kalwaryjskiej w Mińsku. Nagle jeden z idących w jej stronę żołnierzy oddaje strzał. Dziennikarka została raniona w nogę, wciąż przebywa w szpitalu, jest już po jednej operacji.

Nasza Niwa podkreśla, że strzał nie był przypadkowy. Łubnieuska miała na sobie kamizelkę z oznaczeniem „Prasa”, widać też, że żołnierz do niej celuje.

Nasza Niwa wzywa organy ścigania, aby uczciwie i odpowiedzialnie podeszły do ​​swoich obowiązków. Zidentyfikowanie na filmie osoby, która postrzeliła dziennikarkę, jest prostym zadaniem dla funkcjonariuszy. Jego decyzja zależy tylko od woli kierownictwa Komisji Śledczej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i innych organów ścigania – napisał portal  w oświadczeniu.

Źródło: O2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie