Kultura Polityka i Społeczeństwo

Szokujące informacje na temat nowego filmu braci Sekielskich. Premiera “Zabawy w chowanego” była mocno zagrożona?

Tomasz Sekielski
Facebook/ tomaszsekielski

Znamy już oficjalną datę premiery nowego filmu braci Sekielskich. „Zabawa w chowanego” będzie dostępna na YouTube już 16 maja. Tymczasem Tomasz Sekielski ujawnił, że miała miejsce próba zablokowania premiery tego dokumentu.

„Tylko nie mów nikomu”, głośny film dokumentalny braci Sekielskich o przestępstwach seksualnych w polskim Kościele, do dziś zebrał 23 miliony wyświetleń. W najbliższą sobotę, 16 maja, Tomasz i Marek Sekielscy udostępnią na swoim kanale YouTube „Zabawę w chowanego”. Nowy film będzie kontynuował wątki z poprzedniej produkcji. Sam Sekielski opisywał „Zabawę…” jako „mocny film”.

Myślę, że film będzie na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w nim pokażemy – mówił dziennikarz jeszcze w marcu.

Tajemnicza propozycja

Zważywszy na burzę, jaką wywołało „Tylko nie mów nikomu”, nic dziwnego, że nowy film budzi emocje jeszcze przed premierą. Okazuje się, że miała miejsce próba zablokowania upublicznienia „Zabawy w chowanego”. Tomasz Sekielski ujawnił, że propozycję, by zrezygnowali z premiery „Zabawy…” otrzymali podczas zbierania funduszy na film o SKOK-ach.

Przy pracy nad tym filmem doszło do złożenia nam oferty. Pojawiła się osoba, która była gotowa sfinansować nam film o SKOK-ach, o ile zrezygnujemy z filmu „Zabawa w chowanego”. Tak było. To nie żart. Naprawdę – zdradził Tomasz Sekielski podczas swojego programu „Sekielski Sunday Night Live” na Facebooku.

Uczestniczył w tym spotkaniu Marek, który wstał i podziękował, gdy tylko usłyszał, o co chodzi. Takich negocjacji nie prowadzimy i nie można nas przekupić, byśmy jakiegoś filmu nie wyemitowali – dodał dziennikarz.

Będzie trzeci film

Premiera „Zabawy…” była kilkukrotnie przekładana. Poprzednio opublikowanie filmu planowano na 28 marca, lecz z powodu wybuchu pandemii koronawirusa zostało ono przełożone. Sekielscy chcieli, by film miał szeroki odbiór.

Temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu – uzasadniał decyzję Tomasz Sekielski pod koniec marca.

Obecnie bracia Sekielscy pracują nad filmem dokumentalnym o SKOK-ach. W planach mają nakręcenie kolejnego filmu o pedofilii w Kościele. Trwa zbiórka środków na ten cel. Z potrzebnego miliona złotych, twórcy uzbierali już ok. 800 tysięcy.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie