Polityka i Społeczeństwo

Szokujące działania prokuratury w sprawie Giertycha. “Nękacie mi dzieci?”

Screen / YouTube/ Tomasz Lis.

Barbara Giertych, żona Romana Giertycha, poinformowała, że policjanci śledzili jej córkę. – Odpowiecie za to – skomentował mecenas.

 Dzisiaj nieoznakowany samochód śledził spod domu moją córkę Marysię. Gdy stanęła na parkingu zablokował jej wyjazd. Dwóch policjantów zażądało jej dowodu i podjęli próbę przesłuchania bez żadnego trybu – napisała na Twitterze Barbara Giertych. W następnym wpisie żona Romana Giertycha doprecyzowała, że funkcjonariusze działali na zlecenie prokuratury w Poznaniu; tej samej, która prowadzi sprawę przeciwko Romanowi Giertychowi i Ryszardowi Krauze.

Zapowiedziała, że nie pozostawi tej sytuacji bez reakcji.

– Miarka się przebrała! Składamy zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez policjantów. Jacek Dubois dzięki za pomoc! – napisała mec. Barbara Giertych.

Sprawę skomentował też jej mąż, Roman Giertych. W którmkim, ostrym wpisie uderzył w prokuraturę.

Nękacie mi dzieci dranie? Odpowiecie mi za to – napisał Giertych na Twitterze.

W poprzednim tygodniu sąd w Poznaniu zawiesił wszystkie środki zapobiegawcze, które prokuratura nałożyła na Romana Giertycha. To oznacza, że mecenas może wrócić do pracy. Wcześniej Giertych opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym opisuje kulisy sprawy Leszka Czarneckiego. Czarnecki miał otrzymać propozycje korupcyjne, które w imieniu rządu PiS składał Adam Hofman. Mecenas ujawnił taśmę, na której nagrano jedno z takich spotkań. Giertych zaapelował o powołanie niezależnej komisji, której mógłby przedstawić dowody w tej sprawie.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie