Polityka i Społeczeństwo

Szokujące doniesienia z pogranicza ukraińsko-rosyjskiego. Straszna epidemia staje się coraz bardziej realna

zmarli

Ukraiński wywiad wojskowy twierdzi, że Rosjanie przygotowują się do epidemii cholery w regionach graniczących z Ukrainą. Rosja może też planować prowokację, by oskarżyć Kijów o “użycie broni biologicznej”.

Epidemia cholery

Zarząd Główny Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy podał, że rosyjska główna lekarka sanitarna Anna Popowa podpisała rozporządzenie w sprawie “dodatkowych przedsięwzięć w ramach profilaktyki cholery”. “Szczególną uwagę zwraca się w nim na regiony przy granicy z Ukrainą – obwody briański, kurski, biełgorodzki, woroneski, rostowski, Kraj Krasnodarski i okupowany Krym” – dodaje wywiad.

Na liście zaleceń jest m.in. przygotowanie laboratoriów do testów na cholerę, wzmocnienie kontroli w obiektach handlowych i miejscach dużego skupienia ludności, a także rozpowszechnianie informacji o profilaktyce tej choroby.

Do 1 czerwca placówki medyczne mają być przygotowane do działań w ramach przeciwdziałania epidemii.

Prawdopodobnie pod koniec maja lub na początku czerwca władze Rosji mogą posunąć się do prowokacji w regionach graniczących z Ukrainą. Odpowiedzialnością za to tradycyjnie będą próbować obarczyć Ukrainę, obwiniając ją o ‘zastosowanie broni biologicznej'” – podano w komunikacie wywiadu.

Cholera pokona Rosjan?

Jeśli te doniesienia okażą się prawdą, może być to też dodatkowy cios w Rosjan. Ci nie są przygotowani nawet pod kątem udzielania pierwszej pomocy.

Dziennikarz ukraińskiej agencji UNIAN Roman Cymbaliuk twierdzi, że to poważny problem.

Większość doświadczonych lekarzy przebywa w szpitalach polowych, do których żołnierze najczęściej nie są nawet dowożeni. W jednostkach bojowych brakuje pełnoetatowych medyków, a jeśli już tacy są, to nie wszyscy z nich posiadają niezbędne umiejętności. W celu rozwiązania tych problemów Rosjanie pilnie posyłają na Ukrainę przyszłych lekarzy, czyli studentów kończących naukę na kierunkach medycznych. Nie wpływa to jednak na poprawę sytuacji – podaje ukraiński dziennikarz.

Czytaj również:

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie