Po godzinach

Szokował ubiorem, szokuje słowami. „Zgwałcony wagonik” Jakiego wygrywa konkurs na najdziwniejszą wypowiedź polskiej polityki

Patryk Jaki nie bierze jeńców! W jego ostatnim wywiadzie dostało się UE, Niemcom, Francji czy Andrzejowi Dudzie. A dodatkowo modny europoseł zaskoczył pewnym mocnym, szokującym, acz poetyckim porównaniem.

Na łamach Interii ukazał się obszerny wywiad z Patrykiem Jakim. Jednym z głównych tematów rozmowy była polityka Unii Europejskiej, a przede wszystkim Niemiec i Francji, wobec Polski. Europoseł Jaki żalił się, że zdominowana przez Berlin i Paryż wspólnota dąży do tego, by „podporządkować sobie Polskę”. Polityk uważa, że obecnie „Polsce wolno mniej niż innym państwom”, a będzie jeszcze gorzej, gdy silni gracze przeforsują zmiany w traktatach wspólnotowych.

Jaki zarzucił Niemcom i Francji, że „już dawno poddały Ukrainę”, bo tak naprawdę „chcą realizować projekt Europy od Władywostoku do Lizbony”, a ich „plan porozumienia z Rosją” zakłada „zapłatę” w postaci Europy Środkowej i Wschodniej. I tu europoseł popisał się metaforą, która zapewne przejdzie do języka polskiej polityki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie