Polityka i Społeczeństwo

Szok! Tyle zapłaciliśmy funkcjonariuszom SOP za umilanie pobytu pani Pawłowicz w luksusowym spa

Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz wraz z dwoma funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa przebywała w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. To już wiemy. Ile jednak kosztował pobyt funkcjonariuszy?

Pawłowicz pod ochroną

Jak zauważa Onet, przy założeniu, że pobyt funkcjonariuszy SOP w hotelu mógł trwać tydzień, to jego koszt przekroczył 12 tys. zł. To jednak nie wszystko! – Nie zapominajmy, że do tego dochodzi jeszcze wyposażenie funkcjonariusza. Nie wiadomo, jakie mieli w tym przypadku – mówi osoba, z którą rozmawiał portal. – Tak naprawdę nie wiadomo, jaki rodzaj wyceny za służbę zastosowano w tym przypadku, bo ochrona sędzi nie należy do obowiązków SOP. Nie wiadomo, na podstawie jakich procedur zostali wysłani do tego zadania – dodała.

Od paru miesięcy wiadomo, że Pawłowicz korzysta z usług SOP. Teraz do tego dowiedzieliśmy się, że ostatni czas spędziła w hotelu ze SPA. Chodzi o obiekt Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju, gdzie wraz z nią byli właśnie pracownicy SOP. Onet zbadał sprawę pod kątem wydatków.

Koszty

Jak twierdzi portal, koszt “udostępnienia samochodu służbowego to około 2-3 zł za kilometr, zależnie od jego modelu i standardu. Do tego dochodzi wynagrodzenie funkcjonariusza. Przy założeniu, że zarabia on 5-6 tys. zł na rękę, bo właśnie takie są stawki szeregowych SOP-owców, to dniówka waha się w granicach 250-300 zł. Ta kwota zapewne w tym przypadku jest wyższa, bo przecież panowie są w delegacji i właściwie na służbie 24-godzinnej.”

Sumując zdobyte przez Onet dane, można założyć szacunkowo, że tygodniowa praca dwóch funkcjonariuszy BOR kosztowała ok. 4900 zł. Z kolei ich tygodniowy pobyt to już suma 4256 zł. Do tego dochodzi wyżywienie i koszty przejazdu. Łączny koszt tygodniowej pracy dwóch funkcjonariuszy SOP to w tym wypadku ponad 12 tys. zł.

Warto nadmienić, że hotel Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju nie jest najtańszy. Np. za pakiet uzdrowiskowy, minimum na 8 dni, trzeba tam zapłacić od 547 zł za dobę (pokój jednoosobowy) do nawet 1148 zł za apartament.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie