Polityka i Społeczeństwo

Szok! Przedsiębiorcy, którzy spotkali się z Tuskiem, padli ofiarą zmasowanego hejtu. “Jestem przerażona”

screen/ YT Donald Tusk

Donald Tusk w ostatnich tygodniach wyruszył w Polskę na spotkania z przedsiębiorcami. Okazało się, że ci, którzy spotkali się z byłym premierem, stali się ofiarami hejtu.

Tusk, przedsiębiorcy i hejt

Za znalezienie przedsiębiorców, którzy mieli spotkać się z Donaldem Tuskiem, odpowiadali lokalni działacze Koalicji Obywatelskiej. Lider PO spotkał się m.in. z właścicielem sklepu z artykułami papierniczymi i zabawkami, piekarzem i przedstawicielem zakładu przetwórstwa. Wszyscy oni narzekali na Polski Ład i wysokie ceny energii.

Problem polega na tym, że – jak pisze “Wyborcza” – zaledwie kilka godzin po spotkaniach na Twitterze zaczęły pojawiać się informacje, o tym, ile przedsiębiorcy, którzy zgodzili się na spotkanie z Tuskiem, otrzymali pieniędzy od rządu i jakie wsparcie finansowe w czasach pandemii.

To nie koniec. Masowo wystawiane były im negatywne oceny na ich profilach w sieci. W efekcie ocena piekarni w rankingu Google’a spadła o połowę, a jej właściciel został wyzwany od zdrajcy narodu.

Równie straszny los spotkał panią Iwonę Wdowiak, fryzjerkę z ponad 20-letnim stażem z Pabianic. Ona też spotkała się z Tuskiem. — Było mi bez różnicy czy to pan premier Morawiecki do mnie przyjechał, czy pan premier Donald Tusk. Z każdym mogę porozmawiać. Ale to, co się stało po tej wizycie, przechodzi ludzkie pojęcie — powiedziała, ale po chwili dodała, że w nocy odbiera teraz telefony z pogróżkami.

To samo spotkało panią Karolinę, która prowadzi studio fryzur w Łomży. – Jestem przerażona, że ludzie są tak skrajnie zdolni do nienawiści mówi w wywiadzie. I na nią wylała się fala hejtu.

Wojna w sieci

Całe szczęście do ataków dochodzi tylko sferze cyfrowej, a nie w życiu realnym. Problem w tym, że od tragedii dzieli nas tylko jedna impulsywna decyzja hejtera. W tym wszystkim powinniśmy zastanowić się, że nie przekroczyliśmy już pewnej nieprzekraczanej granicy.

Czytaj również:

Tabliczka “ku pamięci” Jarosława Kaczyńskiego zniknęła. Dawno nie nikt tak nie zakpił z prezes PiS

Tego scenariusza Kaczyński boi się najbardziej. TEN poseł PiS zagłosuje przeciwko partii w kluczowym głosowaniu?

Antyszczepionkowy Dziambor kuriozalnie tłumaczy się z przyjęcia szczepionki. Mówi coś o… otyłości i astmie

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie