Gospodarka

Szok, pachnie PRL-em! Smoliński się wygadał. Tak wygląda nowy plan rządu na walkę z inflacją?

screen/ YT / tvtetka

Czyżby Kazimierz Smoliński zdradził tajny plan rządu na walkę z inflacją? – Chcemy wprowadzić ceny regulowane na artykuły żywnościowe – wypalił polityk PiS.

Inflacja, podwyżki cen prądu i gazu – Polacy z niepokojem patrzą w nowy rok i zastanawiają się, jak bardzo uderzy w ich portfele. Partia rządząca też ma świadomość, że problem wzrostu cen odbije się na słupkach jej poparcia. Szuka więc rozwiązań, ale wygląda to raczej jak szukanie po omacku niż przemyślana strategia władzy, która wie, co robi.

Zaskakującym pomysłem na walkę z inflacją podzielił się w programie „Debata Dnia” na antenie Polsat News Kazimierz Smoliński. Poseł PiS przyznał, że rząd rozważa bardzo kontrowersyjny krok.

Chcemy wprowadzić ceny regulowane na artykuły żywnościowe – chleb, cukier, mąka. Jeżeli inflacja będzie wzrastała to nawet takie rozwiązanie może zostać wprowadzone – wypalił na antenie Polsat News Smoliński. Prowadzący program i inni goście byli w szoku.

Ja sobie nie wyobrażam żeby tysiące przedsiębiorców którzy ledwo zipią obłożeni Polskim Ładem i nagle wychodzi Morawiecki i mówi: Wszyscy macie sprzedawać chleb po 2 zł – ocenił Arkadiusz Myrcha z KO.

To mi pachnie wprowadzeniem za chwilę kartek na niektóre artykuły spożywcze, których zacznie brakować, bo zaczynamy mówić o centralnie sterowanej gospodarce – stwierdził Michał Kobosko z Polski 2050. –

Smoliński obraził się na tę zasadną krytykę.

– Zaproponujcie lepsze rozwiązanie. Bo jak dotąd widzicie tylko jedno: „rząd robi wszystko źle” – poskarżył się. A potem dodał, że regulacja cen to jego „autorski projekt na użytek programu”. Teraz pozostaje pytanie – czy tak jest faktycznie? A może Smoliński się wygadał i zdradził palny rządu? A może puszczono plotkę, by przygotować grunt i zbadać reakcje na takie rozwiązanie? Na razie wygląda na to, że PiS po prostu nie ma pomysłu na walkę z inflacją…

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie