Polityka i Społeczeństwo

Szkoły jednak zostaną zamknięte? Te słowa premiera dają do myślenia

Liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła dzisiaj 10 tys. przypadków. Co ciekawe, choruje sporo osób w wieku od 30 do 40 lat. Rządzący twierdzą, że to ludzie, którzy zarazili się od swoich dzieci, które “przynoszą” wirusa ze szkoły i przechodzą go bez objawów. Czy więc placówki szkolne zostaną zamknięte?

Szkoły jednak zostaną zamknięte?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś zmiany w podstawówkach. Mówił też o “najgorszych możliwych scenariuszach”.

W środę na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego z wysoką dozą prawdopodobieństwa podejmiemy decyzję o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu bądź hybrydowemu – poinformował w Sejmie.

Powołał się na zalecenia ekspertów.

– A to dlatego, że zdaniem ekspertów i epidemiologów chociażby – proszę posłuchać tego co mówi prof. Włodziemierz Gut – dla osób do 9 roku życia zakażenie raczej bardzo rzadko skutkować może poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Natomiast już u nastolatków to rośnie. Aczkolwiek też na szczęście dla nastolatków te powikłania są bardzo rzadkie – powiedział szef rządu.

Rząd zresztą niezbyt radzi sobie z sytuacją. Wśród ofiar epidemii jest coraz więcej nauczycieli, którzy zarazili się wirusem najpewniej od dzieci. Do tego rośnie liczba znanych osób, których zaatakował COVID-19.

Teraz COVID znów jest zagrożeniem

Morawiecki twierdzi, że on i jego współpracownicy zakładają już “najgorsze scenariusze”.

Może być druga, może być trzecia, mogą być kolejne fale. Dlatego będziemy tworzyć taki system szpitalnej dostępności łóżek dla (chorych na) Covid-19, żeby nie spotkało nas to, co spotkało Europę Zachodnią – powiedział dzisiaj.

Zapewne wielu z nas pamięta, że wiosną zapewniał, że najgorsze za nami i koronawirusa nie trzeba się już bać. Teraz zmienił zdanie.

COVID-19 to choroba groźna. Zwracam się do negacjonistów, którzy mówią, że odporność stadna i dowolność w utrzymywaniu bądź nie rygorów, nakazów, zaleceń, poleceń, powinna być naszą strategią – nie, to nie jest właściwa strategia – mówił premier.

Jak widać, wyraźnie zmienił zdanie. A może nie i wiosną tylko kłamał?

Źródło: fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie