Polityka i Społeczeństwo

Szef klubu parlamentarnego KO wskazuje przyczynę zwycięstwa Konrada Fijołka. Te słowa to początek ważnych zmian w polityce?

Cezary Tomczyk
Flickr.com

Jesteśmy wszyscy zaskoczeni tak szybkim zwycięstwem Konrada Fijołka – powiedział Cezary Tomczyk, szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

W nocy Miejska Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Konrad Fijołek zdobył 56,51 proc. i zdeklasował konkurentkę i konkurentów. Ewa Leniart uzyskała 23,62 proc. głosów, Marcin Warchoł otrzymał 10,72 proc., a na Grzegorza Brauna zagłosowało 9,15 proc. wyborców.

Gościem programu “Graffiti” w Polsat News był Cezary Tomczyk, szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Parlamentarzysta podkreślił, że zwycięstwo w pierwszej turze to zasługa “wielkiej pracy Fijołka” – Liczyłem, że Konrad Fijołek wygra, ale jesteśmy wszyscy zaskoczeni, że zrobił to tak szybko i w takim stylu – powiedział.

Cezary Tomczyk dodał, że wygrana to również zasługa konstrukcji jaką udało się w Rzeszowie zmontować. Na Podkarpaciu wszystkie prodemokratyczne siły polityczne wsparły jednego kandydata, dając mu od początku potężną energię – Gdy mówiliśmy, że zjednoczenie ma sens, pokazywaliśmy to właśnie na takich przykładach – mówił w Polsat News.

Poseł wrócił do kampanii prezydenckiej, która posłużyła jako przykład. W Rzeszowie Andrzej Duda nieznacznie wygrał z Rafałem Trzaskowskim. W ocenie Cezarego Tomczyka, w niedzielę objawiła się zmiana nastrojów – (…)jest to ogromna zmiana, bo takich zmian w ciągu takiego krótkiego okresu czasu nie obserwujemy – tłumaczył.

Zapytany, czy wierzy w szeroką koalicję opozycji, Tomczyk odpowiedział: w koalicję techniczną tak, po to, żeby pokonać PiS – Ale nie w koalicję, która ma się przerodzić w jedną partię – zapewniał poseł PO.

Źródło PolsatNews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie