Polityka i Społeczeństwo

Szczytniki wciąż strefą wolną od LGBT. Radni obawiają się “zagrożenia ludzkiej egzystencji”!

Flickr.com

Szczytniki wciąż są strefą wolną od LGBT. Radni nie posłuchali wniosku młodych polityków i utrzymali swoje stanowisko. Argumenty? „Zagrożenie ludzie egzystencji”.

Gmina Szczytniki stały się strefą wolną od LGBT jednogłośnie. Dwaj młodzi politycy – Adam Boch z Młodej Lewicy Wielkopolska oraz Kamil Janiak z Ostra Zieleń Kalisz – wystąpili pod koniec zeszłego roku o uchylenie tej decyzji.

– Nienawiść wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej i tożsamości psychoseksualnej doprowadza do utrzymania niepotrzebnych konfliktów, podziałów i wykluczania ze społeczności lokalnej mieszkanek i mieszkańców, którzy są związani z gminą Szczytniki i chcą tutaj mieszkać i się rozwijać – argumentowali. Ale te argumenty nie trafiły do radnych, którzy na styczniowej sesji jednogłośnie utrzymali w mocy „Stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec ideologii LGBT i gender”. Jak to uzasadniają? Troską o edukację i wychowanie młodego pokolenia, poszanowaniem tradycji i… ochroną egzystencji ludzkości.

– Teoretycznie – gdyby radni przyjęli, że będą istniały tylko związki tej samej płci – to wtedy egzystencja ludzka stałaby się zagrożona ze względu na brak możliwości narodzin kolejnych pokoleń – argumentuje przewodniczący Rady Gminy Szczytniki Bogdan Augustyniak, powołując się na art. 18 Konstytucji RP, który wspomina o małżeństwie.

Wnioskodawcy nie zgadzają się z decyzją Rady. Zapowiedzieli, że złożą skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dla nas, młodych ludzi, jest sprawą niewyobrażalną, aby w XXI wieku w kraju, który ma bogatą historię, zbudowaną na różnorodności, wykluczano mieszkanki i mieszkańców ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Zdecydowanie nie odpuścimy tej sprawy i będziemy walczyć o podstawowe prawa człowieka – komentuje Kamil Janiak.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie