Polityka i Społeczeństwo

Szczepionkowy chaos. Do dyrektorów szpitali trafiło zaskakujące pismo

Pandemia
Shutterstock

Po sieci krąży zaskakujące pismo, jakie otrzymali ponoć “dyrektorzy szpitali realizujących szczepienia COVID dla personelu medycznego”.

… i szczepionka dla prawie wszystkich!

Wspomniane pismo podpisali Agnieszka Kister, dyr. Centrum e-Zdrowia, i Filip Nowak, p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytamy w nim, że “z uwagi na konieczność efektywnego wykorzystania szczepionek” na COVID, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Zdrowia “wyraziły zgodę na elastyczne podejście w kwalifikowaniu do szczepień”.

W efekcie do 6 stycznia br. będą możliwe nie tylko szczepienia personelu, ale też członków rodzin lekarzy i pielęgniarek oraz “pacjentów (…) szpitali, którym stan zdrowia na to pozwoli, wykorzystując dawki, które mogłyby się zmarnować, bo wcześniej zgłoszone osoby nie mogły się stawić w tym świąteczno-noworocznym terminie”.

Jak dodano, takie podejście to też efekt konieczności “przetestowania rozwiązań IT”.

Rząd sobie nie radzi?

Czy więc już na starcie w systemie szczepień zaczyna być widoczny chaos? W Wielkiej Brytanii w skali miesiąca zaszczepiono już ok. 1 mln osób. Czy w Polsce proces ten przebiegnie tak samo sprawnie? Już powyższe informacje, które zawarto w piśmie, pokazują, że raczej nie. Jeśli ktoś myślał, że w naszym kraju sytuacja jest już “z górki”, został właśnie oblany kubłem zimnej wody.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie