Polityka i Społeczeństwo

Szczepili w Warszawie, rejestrowali na Mazurach? Podejrzana akcja szczepień w siedzibie dużego banku

koronawirus
Shutterstock

Wkrótce ruszy możliwość organizacji szczepień w zakładach pracy. Wygląda na to, że PKO BP ruszyło ze szczepieniową ofensywą znacznie wcześniej. Szczegóły akcji ujawniła „Gazeta Wyborcza”.

Według informacji, które przekazała „Wyborcza”, PKO BP zaszczepiło 10 kwietnia 413 swoich pracowników. Akcja miała zostać wykonana w siedzibie banku w Warszawie przez firmę Warsaw Genomics, ale szczepienia przypisano do punktów szczepień firmy w mazurskich miejscowościach.

Oficjalnie więc szczepienia, które wykonano w siedzibie banku, w systemie funkcjonują jako szczepienia w województwie warmińsko-mazurskim. Co istotne, zostały one zrealizowane jako szczepienia wyjazdowe, choć te przysługują tylko tym pacjentom, którzy nie są w stanie pojawić się na szczepieniu samodzielnie.

„Wyborcza” zapytała Centrum e-Zdrowie, czy 10 kwietnia zarejestrowano szczepienia pod adresem siedziby banku. Odpowiedź nie przyszła, wcześniej Centrum informowało, że „Szczepienie przypisane jest do adresu punktu szczepień. Warsaw Genomics prowadzi punkty stacjonarne i mobilne, dzięki temu realizuje także szczepienia wyjazdowe”.

Z informacji zebranych przez „Wyborczą” wynika też, że Warsaw Genomics nie otrzymał od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych żadnej dodatkowej puli szczepionek, którą musiałby pilnie wykorzystać – to mogłoby uzasadnić szybką akcję szczepień. Jednak odpowiedź RARS na pytania gazety nie pozostawia wątpliwości.

– Dostawa ta wynikała z zatwierdzenia wcześniej wygenerowanych ofert. Przydatność dostarczonych preparatów mijała 10 kwietnia. W związku z powyższym sytuacja dostarczania dodatkowych dawek do Warsaw Genomics nie miała miejsca – stwierdza Agencja.

Samo PKO BP odpowiedziało na publikację „Gazety” oświadczeniem, w którym nazywa akcję „promocją szczepień”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie