Po godzinach

Szczepienia jak kanibalizm?! Niezawodny Najman skomentował stanowisko biskupów ws. szczepionek

By wyprodukować szczepionki przeciw Covid-19 w oparciu o technologię wektorową, nie trzeba było przeprowadzać żadnej aborcji, nie ucierpiała żadna istota ludzka – napisali w oświadczeniu. W tym przypadku w latach 70 wyizolowano komórki płodu po aborcji, które potem zostały laboratoryjnie powielane. Podsumowując, nikt nie dokonuje masowych aborcji po to, by tworzyć teraz szczepionki.

Celem przeprowadzonych aborcji nie było pozyskanie linii komórkowych. Zabiegi nie zostały przeprowadzone celowo i w żaden sposób pobranie nie wpłynęło na decyzję o przeprowadzeniu aborcji.

Komórki z tkanek pobrano przy okazji, w celach badawczych. Uzyskane komórki udało się hodować, więc je zachowano. W podobny sposób pozyskuje się komórki do badań od osób dorosłych, zarówno za życia, jak i po śmierci – wyjaśniali naukowcy.

Nie tylko szczepionki

Leków, które korzystają w badaniach przedklinicznych z tych linii komórkowych jest więcej. Przypomniał o tym lekarz Bartosz Fiałek, publikując przewrotną listę medykamentów, które tworzone są w podobny sposób co „moralnie wątpliwe” szczepionki. Znajdują się na niej m.in. paracetamol czy ibuprofen.

Ciekawe, czy należący do episkopatu, który śmie głosić antyszczepionkowe i nienaukowe treści, nie korzystali nigdy z leczenia bólu za pomocą paracetamolu czy ibuprofenu, nadciśnienia tętniczego przy udziale amlodypiny, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy zażywając omeprazol czy cukrzycy typu 2 stosując metforminę – pyta Fiołek. – Jeśli przyjmowanie jakiegokolwiek leku badanego na komórkach pochodzących z legalnych aborcji sprzed kilkudziesięciu lat jest niemoralne, to o nowoczesnej medycynie możemy zapomnieć, a jakość i długość życia diametralnie się zmniejsza – kwituje lekarz.

Źródło: Facebook


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie