Polityka i Społeczeństwo

Szczepić się czy nie szczepić… Znany ksiądz stawia sprawę jasno, wierni posłuchają?

Tu musi zwyciężyć zdrowy rozsądek – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zapytany o potrzebę obostrzeń w kościołach. Duchowny zdradził też, jaki jest jego stosunek do szczepionek na koronawirusa.

Wprowadzenie przez rząd nowych obostrzeń budzi kontrowersje. Padają pytania, dlaczego zakazane są imprezy sylwestrowe, a żadnych ograniczeń nie nałożono na kościoły, które zapełnią się w czasie świąt. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przyznał na antenie RMF FM, że nałożenie ograniczeń byłby dobrym pomysłem.

Myślę, że tutaj Watykan jednak jednoznacznie pokazuje tę drogę, tzn. ograniczenia muszą być. Tylko jest to kwestia, żeby były rozsądne – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski. – Myślę, że tu musi zwyciężyć zdrowy rozsądek, czyli ograniczenia są konieczne, co mieliśmy już w czasie Wielkiej Nocy, czyli Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast też trzeba stworzyć możliwość, żeby osoby wierzące chciały, mogły korzystać z posługi duszpasterskiej – dodał.

Duchowny skrytykował księży, którzy z ambony głoszą swoje teorie na temat koronawirusa. Stwierdził, że „mówią głupoty”, ponieważ „nie są specjalistami”. Ks. Isakowicz-Zaleski potwierdził też, że zaapelowałby do osób starszych, by zostały w tym roku w domach i nie szły na pasterkę. Podkreślił, że ważne jest zdroworozsądkowe podejście do problemu, ale działania rządu tego nie ułatwiają.

Dzisiaj mamy sytuację, że dowiadujemy się z dnia na dzień z komunikatów prasowych, natomiast nie ma wyjaśnienia sensu tych działań. I myślę, że społeczeństwo potrzebuje, żeby być potraktowane poważnie – powiedział duchowny.

Zapytany o szczepionki na koronawirusa, ksiądz przyznał, że osobiście planuje się zaszczepić.

– Ja dam dobry przykład. Myślę, że powiem tak i pójdę się zaszczepić. I myślę, że ważniejszy to będzie przykład, niż przekonywanie. Natomiast świetnie rozumiem, że będzie grupa osób, które się nie da przekonać i dlatego jestem przeciwnikiem, żeby ich na siłę do tego zmuszać – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie