Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Szalone wystąpienie Czarnka w Sejmie. Minister znalazł winnych wysokiej śmiertelności z powodu koronawirusa

Podczas wczorajszej debaty nad “lex Kaczyński”, Przemysław Czarnek znalazł winnych wysokiej śmiertelności z powodu koronawirusa. Padły absurdalne słowa.

Wczoraj w komisji zdrowia i na sali sejmowej posłanki i posłowie debatowali nad ustawą covidową, która została nazwana przez opozycję “lex Kaczyński” i “lex konfident”. Tego bubla prawnego pilotował osobiście Jarosław Kaczyński. Wieczorem ustawa przepadła w Sejmie za sprawą głosów Prawa i Sprawiedliwości. Za odrzuceniem projektu zagłosowało 253 posłów, przeciw 152, wstrzymało się 37.

Totalna porażka

Temperatura debaty na sali sejmowej nie była wysoka. Jak na polski parlament, można powiedzieć, że zmieściła się w ramach kulturalnej wymiany opinii. Opozycja zarzuciła rządzącym całkowitą porażkę w walce z pandemią Covid-19.

Można dzisiaj powiedzieć, że totalna władza poniosła totalną porażkę. W walce o zdrowie i życie Polaków, w zachęcaniu do szczepień, w organizacji ochrony zdrowia na czas pandemii – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL-u podkreślił, że Polska ma jeden z najniższych wskaźników wyszczepienia i plasuje się w ogonie europejskich państw – Nie zaangażowaliście się, nie promowaliście, ponieśliście porażkę – powiedział.

Reakcja Czarnka

Na wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza zareagował Przemysław Czarnek, minister edukacji. Słowa prawdy wypowiedziane przez szefa Ludowców musiały go bardzo zaboleć. Czarnek stanął na mównicy i obwił za wysoką śmiertelność…opozycję.

Jak pan doskonale wie i wiedzą o tym wszyscy Polacy, podstawową przyczyną tych wszystkich śmierci, również naszych krewnych, bo umierają nie tylko wasi krewni, umierają także nasi krewni na COVID-19, podstawową przyczyną tych śmierci jest przede wszystkim niedobór w służbie zdrowia – zwrócił się do Kosiniaka-Kamysza.

Szef resortu edukacji dodał, że za niedobory kadrowe w służbie zdrowia odpowiadają poprzednie rządy Te 60 tysięcy wakatów to są zaniedbania wasze, lewicy przez szereg lat i dopiero my po pierwsze zwiększyliśmy liczbę studentów na medycynie – powiedział.

Większej hipokryzji w Sejmie dawno już nie widzieliśmy. Przemysław Czarnek najwyraźniej zapomniał o hejcie jaki spadł na lekarzy rezydentów z ekranów telewizji publicznej. Ciekawe, czy pamięta, kto krzyknął na sali plenarnej “Niech jadą!”?

Czytaj również:

To nie prima aprilis! TEN polityk chce zastąpić Dudę w pałacu Prezydenckim. W PiS aż zawrzało

TO, według Lindy, jest najgorsza rzecz, jaka przytrafiła się Polsce. Po tych słowach aktora zawrzało

Ziobro chciał zaatakować Banasia, ale popełnił fatalny błąd. Zadecydował jeden podpis

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie