Polityka i Społeczeństwo

System rejestracji na szczepienia jest dziurawy jak sito. Rząd zaprzepaścił pół roku i teraz płacimy za to cenę

szczepienia
Flickr.com/PiS

Mieli pół roku na zrobienie działającego poprawnie systemu – mówi osoba, która znalazła lukę w systemie rejestracji na szczepienia.

Wystarczy znać adres strony internetowej do rejestracji i podając prawdziwe dane można się dostać na szczepienie w grupie zero. System nie weryfikuje, czy rejestrujący się są medykami.

Chciałem tylko sprawdzić, na jakim etapie system weryfikuje, że moje dane się nie zgadzają – mówi Gazecie Wyborczej osoba, której udało się zapisać na szczepienie w grupie zero pomimo, że nie jest medykiem. O adresie strony dowiedział się od znajomych pracujących w spółkach medycznych, którzy są już zaszczepieni.

Sygnalista zalogował się na stronę i podał swoje prawdziwe dane: NIP, PESEL i adres zamieszkania. System przyjął go swoje objęcia bez żadnych przeszkód. Co więcej, na stronie nie ma pouczenia o odpowiedzialności za prawdziwość oświadczenia. Jest tam tylko pytanie, czy rejestrujący się jest z personelu medycznego czy niemedycznego. Informator zaznaczył druga opcję i drzwi do szczepienia się otworzyły.

Następnego dnia rządowy serwis Pacjent.gov.pl miał dla niego niespodziankę, jaką było skierowanie – Nie było możliwości umówienia wizyty, spodziewałem się telefonu ze szpitala. Ale później ponownie zalogowałem się w systemie i dostałem możliwość wyboru terminu. Znalazłem szczepienie na następny dzień w placówce w podwarszawskiej miejscowości – mówi Wyborczej.

Pojechał na to szczepienie, ale na miejscu okazało się, że nikt nic nie wie, nie ma szczepionek, a poza tym nikt lekarza i pielęgniarki nie poinformował, że ktoś się zjawi. Informator anulował wizytę i wybrał duży szpital w Warszawie. Jeszcze nie podjął decyzji czy się zaszczepi – Chciałem tylko sprawdzić, czy system jest dziurawy.(…)Rząd miał pół roku na stworzenie działającego systemu, wydaje się, że nie zrobił nic – ocenia.

Można powiedzieć, że system rejestracji szczepień jest odzwierciedleniem systemu rządów PiS.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie