Polityka i Społeczeństwo

Syn marnotrawny nie chce odejść? Poseł-buntownik z PiS zabrał głos

Ten scenariusz pozwoliłby znacznie polepszyć wyborczy wynik PiS. Wielki plan partii rządzącej spali na panewce?
Fot. Flickr

Głosowanie dot. “piątki dla zwierząt” podzieliło nie tylko Zjednoczoną Prawicę, ale też PiS. Jednym z posłów, którzy zagłosowali przeciwko ustawie, był Henryk Kowalczyk. W RMF FM deklarował nie chce odejść  z partii.

Moja przyszłość to PiS

Kowalczyk deklarował Robertowi Mazurkowi, że nie chce odchodzić z PiS.

– Moja przyszłość zależy od władz Prawa i Sprawiedliwości. Ja się nigdzie nie wybieram, dopóki jestem w Sejmie, będę lojalnie współpracował z PiS – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM były minister środowiska.

Dodawał, że jest zdania, że ustawa “futerkowa” jest dobra, ale należy ją dopracować. – W moim przekonaniu jedynym zapisem, który dla mnie był zapisem trudnym do przyjęcia, był zapis o ograniczeniu uboju rytualnego – mówił.

Polityk wierzy, że prezydent zdecyduje się teraz skierować przepisy do Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że nie ma nic przeciwko zakazowi hodowli zwierząt na futra.Jeśli (w ustawie) zostanie zakaz hodowli zwierząt futerkowych, to ja taką ustawę popieram – mówił.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie