Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Sylwester Marzeń? Chyba zakażeń. Druzgocące statystyki po najeździe turystów na Zakopane

fot. Stephane/Flickr.com

159 proc. – o tyle wzrosła liczbna zakażeń w powiecie tatrzańskim w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Koronawirus nie przespał sylwestrowych zabaw w Zakopanem.

Według szacunków policji, Zakopane w sylwestra odwiedziło ok. 100 tys. ludzi. Na samym “Sylwestrze z Dwójką” bawiło się ok. 40 tys. osób, a przez Krupówki i ich okolice w ostatni dzień 2021 roku przewinęło się ok. 75 tys. imprezowiczów. Swobodna atmosfera podczas zabaw, nieprzestrzeganie dystansu, brak maseczek i niski procent zaszczepionych w regionie (39 proc.) spowodowało gwałtowny wzrost zakażeń.

– Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem – komentuje dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim i lekarz w zakopiańskim szpitalu. – Wzrost infekcji obserwujemy w naszych gabinetach. Jest coraz więcej ludzi gorączkujących, kaszlących, a kiedy wysyłamy ich na testy, wychodzą one pozytywnie – dodaje dr Toczek.

Od zakopiańskiej fety minęło dziesięć dni, a zakażenia wzrosły o 159 proc. W ciągu tygodnia zakażenie koronawirusem potwierdzono u 127 osób z powiatu tatrzańskiego. Tydzień wcześniej było to tylko 49 osób. I jest to tylko wierzchołek góry lodowej. A przecież wielu nowych zakażonych rozjechało się po całej Polsce.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 tys. 406 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 173 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 320 osób.

Źródło: WP. PL

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie