Polityka i Społeczeństwo

Świetny gest Konrada Fijołka. Ten ruch nowego prezydenta docenią wszyscy rzeszowianie

Konrad Fijołek podziękował mieszkańcom Rzeszowa za wsparcie. Ponad politycznymi podziałmi zaprosił wszystkich do współpracy.

Konrad Fijołek wygrał w pierwszej turze wybory w Rzeszowie zdobywając 56,51 proc. głosów. Ewa Leniart uzyskała 23,62 proc. głosów. Trzecie miejsce zajął Marcin Warchoł z poparciem 10,72 proc., a Grzegorz Braun był czwarty.

Głosowało na niego 9,15 proc. wyborców. Liczba oddanych głosów pokazuje miażdżące zwycięstwo Konrada Fijołka – zdobył 45 059 głosów. Ewa Leniart otrzymała 18 831 głosów, Marcin Warchoł – 8546 głosów, a zamykający stawkę Grzegorz Braun wywalczył 7296. Uprawnionych do głosowania było 148 263 wyborców.

We wtorek Konrad Fijołek zorganizował pierwszą po wygranych, niedzielnych wyborach konferencję prasową. Byli radni z klubu Rozwój Rzeszowa, przedstawiciele stowarzyszeń i partii, które udzieliły mu poparcia w kampanii, bliżsi i dalsi współpracownicy – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Świeżo wybrany prezydent Rzeszowa, podziękował mieszkańcom za wsparcie. – Tę konferencję chcę poświęcić wam, 200 tysiącom mieszkańców tego fantastycznego miasta. To fantastyczne święto demokracji obserwowała również cała Polska – mówił prodemokratyczny elekt.

Konrad Fijołek podkreślił, że rzeszowianki i rzeszowianie wysłali w Polskę sygnał, że może zwyciężać jedność, pozytywny przekaz, entuzjazm i pozytywna energia. Zaznaczył, że mieszkańcy zrobili najlepszą promocję miasta w całej jego historii.

– Rzeszów jest chwalony i podziwiany w całej Polsce za umiejętność dyskursu o własnym mieście i za to, jak świętować święto demokracji lokalnej. A rzeszowianie chwaleni za roztropność i za rozwagę. Ten wizerunek naszego miasta właśnie wam zawdzięczamy – mówił Konrad Fijołek.

Ponad partyjnymi podziałami zaprosił do współpracy wszystkich rzeszowian. – I tych, którzy inaczej głosowali albo mają inne poglądy, albo uważają, że powinny być inne priorytety, niż my to w programie zarysowaliśmy – powiedział. Dodał, że chce być prezydentem wszystkich mieszkańców.

Zaprzysiężenie Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa odbędzie się w poniedziałek w ratuszu o godz. 14.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie