Po godzinach

Świetna odpowiedź ludzi kultury na szykany dobrej zmiany. Stuhr, Linda i Olbrychski jako “Kanalie”

Źródło: FB

Dużo mówi się o tym, jak dobra zmiana niszczy instytucje państwa prawa, jednak o tym, z jak dużą dewastacją mamy do czynienia na polu kultury. Ta dziedzina naszego życia, która przez lata pozostawała poza bieżącym sporem politycznym obecnie stała się instrumentem budowania nowej tożsamości narodowej i wychowywania nowego rodzaju “prawdziwego Polaka”. Dlatego też ludzie kultury już kilka miesięcy temu postanowili zjednoczyć się we wspólnym sprzeciwie wobec niszczenia polskiej kultury podpisując manifest Kultury Niepodległej.

Nie poprzestali jednak jedynie na słowach – nie od dziś wiadomo, że do szerokich mas dużo łatwiej trafić jest obrazami, najlepiej szokującymi. Dlatego też od 6 do 15 kwietnia w Galerii Nowy Świat Muzyki w Warszawie oraz od 20 do 27 kwietnia w Galerii Sztuka Wyboru w Gdańsku można będzie oglądać wystawę pt. “Kanalie”. Grupa Łyżka Czyli Chilli stworzyła serię 44 portretów stylizowanych na zdjęcia z policyjnego aresztu. Bohaterami fotografii eksponowanych w Warszawie i Gdańsku są osoby uchodzące w prawicowym dyskursie za “kanalie” – między innymi Andrzej SaramonowiczWojciech MannMaciej Stuhr, Piotr Fronczewski, Daniel Olbrychski, Bogusław Linda i Andrzej Chyra. Każdemu zdjęciu towarzyszy absurdalne przewinienie, którego kanalia miała się dopuścić. Przemysław Saleta na przykład znalazł się na wystawie, bo “pobił Polaka”.

Do oglądania wystawy zachęcił dzisiaj na swoim Facebooku Andrzej Saramonowicz

Jeszcze przez dwa tygodnie w Nowym Świecie Muzyki (Warszawa, ul. Nowy Świat 63) czynna jest wystawa fotograficzna "…

Opublikowany przez Andrzej Saramonowicz 7 kwietnia 2018

W opisie wystawy możemy przeczytać, że Projekt “KANALIE” pokazuje, że jednostki, wybitne w swoich dziedzinach osoby, za którymi stoi wspaniały dorobek, mają do siebie dystans, że takie szkalowanie tak naprawdę nie przekreśli ich osiągnięć, mimo że mocno irytuje. To nie są sztucznie stworzone autorytety, czy elity z nominacji, dlatego mogą sobie pozwolić na luksus autoironii.

Źródło: FB

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie