Polityka i Społeczeństwo

Światło dzienne ujrzały wyjaśnienie współpracownika Rydzyka dot. złamania obostrzeń podczas urodzin Radia Maryja. To się kupy nie trzyma

Tadeusz Rydzyk
Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Powracają kontrowersje dot. 29. urodzin Radia Maryja. Jak twierdzi OKO. Press, współpracownik o. Tadeusza Rydzyka, o. Jan Król, “plątał się, składając sanepidowi wyjaśnienia w sprawie koronawirusowych urodzin“.
Więcej światła na sprawę rzucił czytelnik wspomnianego portalu.

Urodziny Radia Maryja pod lupą

“Czytelnik OKO.press przesłał nam oficjalne pisma o. Jana Króla do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu. O ich udostępnienie wystąpił, gdy sanepid ogłosił publicznie, że nie nałoży kary na organizatorów 29. urodzin Radia Maryja. I że decyzję podjął głównie na podstawie wyjaśnień organizatorów uroczystości” – informuje portal.

Chodzi o wydarzenie, które miało miejsce 5 grudnia 2020 roku. Mimo obostrzeń pandemicznych, do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu zaproszono wielu gości – w tym polityków Zjednoczonej Prawicy. Sprawie przyjrzał się sanepid.

“W odpowiedzi na pytania naszego Czytelnika, PPIS w Toruniu pisze, że na urodzinach Radia Maryja nie było ani osób, które złożyły zawiadomienia do sanepidu, ani jego kontrolerów”, dodaje OKO. Press. O opinię zapytano organizatora urodzin i Komendę Miejskiej Policji w Toruniu.

I tak w piśmie z 9 grudnia 2020 roku o. Król, który reprezentował Radio Maryja przed sanepidem, przekazał, żeliczba zaproszonych na wydarzenie gości nie przekraczała limitów określonych w § 26 ust. 8 pkt 1 rozporządzenia” z 1 grudnia 2020. Później, przy okazji innego dokumentu, podał zaś, że nie było listy zaproszonych gości. Informacja na temat uroczystości rocznicowych Radia Maryja była podawana na jego antenie, z zachętą do uczestnictwa w niej przez transmisję radiową i telewizyjną. Tradycyjnie, spontanicznie na uroczystości przybyli przedstawiciele duchowieństwa, politycy i słuchacze, przede wszystkim z Torunia i okolic”.

Już po powyższym widać, że w którymś momencie minął się z prawdą. To jednak nie koniec…


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie