Polityka i Społeczeństwo

Świat wstrzymał oddech. Suski skomentował wybory w Rzeszowie. I oczywiście zrobił to w swoim, niepowtarzanym stylu

Marek Suski odleciał. Ciężko uwierzyć do kogo porównał prezesa PiS
Fot. Shutterstock/ajt

Marek Suski skomentował wyniki wyborów w Rzeszowie. Jak podkreślił, “trzech kandydatów prawicy toczyło między ze sobą bratobójczy bój”. Przyznał, że prawica poniosła “trochę” klęskę.

Suski o wynikach wyborów

Suski był gościem RMF FM. Mówił o wynikach wyborów w Rzeszowie.

To nie jest klęska PiS-u – bronił partii. – To można powiedzieć, że jest trochę klęska prawicy, bo trzech kandydatów toczyło między ze sobą bratobójczy bój – dodał.

Przypomnijmy, że oprócz Fijołka, na burmistrza miasta startowała popierana przez PiS Ewa Leniart, popierany przez Solidarną Polskę i Porozumienie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Tusk zrobi to, co każe mu Merkel

Suski wypowiedział się też nt. potencjalnego powrotu do polskiej polityki byłego polskiego premiera, byłego szefa Rady Europejskiej i obecnego szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska.

Myślę, że on przyjdzie do polskiej polityki, jak mu każe Angela Merkel – powiedział poseł PiS. – Kiedy z premierem byliśmy na spotkaniu z Angelą Merkel, to ona w taki sposób się wypowiadała, że “ja wyślę Donalda tam do Turcji, żeby załatwił sprawę emigrantów”, to niemalże człowiek do zadań specjalnych, już nie chcę użyć określenia “chłopiec na posyłki”, ale to było z taką nonszalancją [powiedziane – przyp. red.] – wyjaśnił.

Ponoć wspominane słowa padły w czasie spotkania, na którym Suski był z Mateuszem Morawieckim w Berlinie. Nie podał jednak konkretnej daty. – Stąd sądzę, że jego [Tuska – przyp. redakcji] różne funkcje nie są przypadkiem, bo bez poparcia Niemiec przecież tych funkcji by nie obejmował – stwierdził.

Zresztą patrząc na dokonania Donalda Tuska, to czy on coś zrobił pozytywnego dla Polski, kiedy pełnił bardzo ważne funkcje? – pytał poseł PiS. Jego zdaniem “powrót Tuska do Polski [polskiej polityki – red.] jest raczej mało prawdopodobny”.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie