Polityka i Społeczeństwo

Świat gratuluje Bidenowi wygranej w wyborach. Specyficzny wpis Andrzeja Dudy

Trump się nie poddaje

Gratulacje Dudy brzmią, jakby nie chciał on palić za sobą wszystkich mostów. Wiadomo, jak ważna była dla PiS relacja z Donaldem Trumpem, którą władza wykorzystywała w celach propagandowych. Tymczasem Trump nie chce uznać wyników wyborów.

Wszyscy wiemy, dlaczego Joe Biden pośpiesznie udaje zwycięzcę i dlaczego jego medialni sojusznicy tak bardzo starają się mu pomóc: nie chcą, aby prawda została ujawniona. Prosty fakt jest taki, że wybory jeszcze się nie skończyły – powiedział wczoraj Trump.

Dodał, że o tym, kto zostaje prezydentem, decydują „legalne głosy, a nie media”. Gdy w środę Biden zaczął powiększać swoją przewagę, Trump nawoływał do przerwania liczenia głosów i sugerował, że wybory zostały sfałszowane. Jego tweet z hasłem „STOP THE COUNT!” zajmie zaszczytne miejsce w historii światowej polityki.

To właśnie na narracji ustępującego prezydenta skupiły się „Wiadomości” TVP w swoim wczorajszym materiale o wyborach w USA. Przypomniały też, że w ostatnich latach relacje Polski i USA „były rewelacyjne”, dzięki porozumieniu Trumpa i Dudy.

Trochę się dziwię prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że nie zachowuje jednak zimnej krwi i reaguje na oświadczenie Associated Press, a nie oficjalnych czynników. Nawet nie ma zakończonej procedury liczenia głosów. Wypowiadanie się w tej sytuacji w sposób wiążący jest bardzo ryzykowne – skomentował na antenie TVP Info prawnik Grzegorz Górski.

Źródło: Onet, Gazeta.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie