Po godzinach

Suspendowany ksiądz znów daje popis. Nie chciał założyć maseczki, doszło do awantury [WIDEO]

Screen/ Twitter/ Piotr Żytnicki

Suspendowany ksiądz Michał Woźnicki znów daje o sobie znać. Tym razem awanturował się w poznańskim sądzie. Nie chciał założyć maseczki, zwyzywał policjantów.

Michał Woźnicki to były salezjanin – ze zgromadzenia został wydalony w sierpniu 2018 roku. Jako suspendowany kapłan ma zakaz sprawowania sakramentów, w tym odprawiania mszy świętej. Ten jednak nic sobie z tego nie robi, w internecie co jakiś czas pojawiają się nagrania z odprawianych przez niego nabożeństw. Zachowanie księdza często budzi oburzenie – zdarzyło mu się obrazić w kazaniu gwiazdy polskiej muzyki czy dziennikarza „Gazety Wyborczej”.

Tym razem ks. Woźnicki wszczął awanturę w poznańskim sądzie. Pojawił się tam jako świadek w sprawie Jakuba Z., ministranta wobec którego toczy się postępowanie. Chodzi o dwa wykroczenia, jakie zarzuca mu policja: odmowę okazania dokumentów i niewykonywanie poleceń funkcjonariuszy.

Jako że suspendowany kapłan nie wierzy w koronawirusa i często podważa opinie ekspertów w tym temacie, mimo nakazu nie zasłania nosa i ust. I do sądu chciał wejść bez maseczki. Oczywiście interweniowała policja. I wtedy Woźnicki dał popis – zaczął się awanturować, straszył ochroniarzy piekłem, zwyzywał nawet… dziennikarza „Gazety Wyborczej”, Piotra Żytnickiego.

Nie wstyd wam, łachy? Komu wy służycie? Diabłu? Przestępcy noszą maski! – grzmiał i zarzucał policjantom, że pracują w sądzie, w którym znajdują się… symbole masońskie.

Żeby dopełnić obrazu absurdu, w sądzie pojawiła się też sympatyczka suspendowanego księdza. Gdy policjanci i jej wypomnieli brak maski, założyła… białą maskę rodem z horroru „Halloween”. No, to trzeba zobaczyć:

Ostatecznie sędzia nałożył na Woźnickiego karę porządkową 100 złotych – ksiądz odmówił założenia maski, co oznaczało nieusprawiedliwioną nieobecność na rozprawie. Kolejna rozprawa w tej sprawie w maju, a już w kwietniu ruszy proces samego Woźnickiego – także chodzi o odmowę okazania dokumentów. Oj, będzie się działo.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie