Polityka i Społeczeństwo

Suski wyluzowany jak nigdy, ze spokojem patrzy w przyszłość Lex TVN. “Większość jest”

Prezydent wypowiedział się enigmatycznie, więc można to różnie rozumieć – powiedział w radiowej Trójce poseł PiS Marek Suski. O co chodzi? O słowa Andrzeja Dudy, które niektórzy uznali już za zapowiedź weta wobec lex TVN.

Suski komentuje słowa prezydenta

Duda powiedział, że dalej będzie stał na straży konstytucyjnych zasad, “w tym zasady swobody prowadzenia działalności gospodarczej”. Czy oznacza to veto lex TVN?

– Niekoniecznie, bo przecież ta ustawa ma dawać szanse polskim podmiotom w stosunku do zagranicznych. Jeżeli jest jakaś firma, polska czy zagraniczna, powinna przestrzegać prawa. Tego typu zapowiedź pana prezydenta może znaczyć jedno, może znaczyć drugie. Nie rozpaczałbym z tego powodu twierdzi Suski. – Ochrona wolności gospodarczej to ważna rzecz. Polska odbudowuje gospodarkę po komunizmie i dotychczasowa odbudowa polegająca na zasadach wolności czasami przypominała wolną amerykankę. Po 30 latach trzeba zdecydowanie powiedzieć, że interesy trzeba prowadzić uczciwie – dodał.

Uznał też, że “prezydent powiedział to enigmatycznie, więc można to różnie rozumieć“. – Mamy prawo do ochrony swojego rynku medialnego, to jest norma przyjęta na całym świecie. Uszczelnienie przepisów dotyczy wszystkich – stwierdził.

Międzynarodowy arbitraż

Pytany, czy nie obawia się międzynarodowego arbitrażu w tej sprawie, odparł: – Jeśli taki będzie, to kładąc na stole polskie przepisy, taki arbitraż powinien być dla nas korzystny.

Wszedł też na temat odejścia Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem w Sejmie “większość jest”. – Gdy był Gowin, też się zdarzało, że jakieś głosowanie przegraliśmy. W przypadku tego ostatniego głosowania, które zakończyło się reasumpcją, dwoje naszych posłów było nieobecnych. Mamy stabilną większość, choć nie jest ona duża – stwierdził.

Czy może jednak możemy spodziewać się przedterminowych wyborów? – Myślę, że to życzeniowe myślenie. Dla nich [Porozumienia] wybory to koniec działalności politycznej – powiedział. Przypomniał też, że partia Gowina praktycznie nie liczy się w sondażach, gdzie zdobywa najczęściej 1 proc. poparcia.

Źródło: Program 3 Polskiego Radia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie