Polityka i Społeczeństwo

Suski nie odpuszcza Lex TVN? Jego tajemnicza wizyta w KRRiT pod lupą polityków opozycji. “Może być wywierana presja”

Flickr.com/PiS

Marek Suski odbył w czwartek bliżej niesprecyzowaną wizytę w KRRiT. Michał Szczerba i Dariusz Joński domagają się wyjaśnień.

Marek Suski został w czwartek zarejestrowany przez kamery telewizyjne, jak wizytował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Poseł pojawił się tam w momencie, gdy zajmowano się koncesją dla TVN24. W programie “Newsroom” emitowanym na stronie Wirtualnej Polski, został zapytany, co go skłoniło do pojawienia się w siedzibie KRRiT.

– Rozmawialiśmy na temat propozycji KRRiT do tzw. ustawy medialnej.

Rada ma uwagi i propozycje dotyczące okresów przejściowych, rozmawiałem o tym z panią Elżbietą Więcławską-Sauk – powiedział w programie.

To jednak nie są wystarczające tłumaczenia dla Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego z Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzyści postanawiają przeprowadzić kontrolę w siedzibie Rady. Wirtualna Polska poznała treść pisma skierowanego do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego KRRiT.

Szczerba i Joński domagają się przede wszystkim wskazania podstawy prawnej, w oparciu o którą Marek Suski chwytał za klamki w siedzibie KRRiT. Pytają również czy był zaproszony, a jak tak, to przez kogo.

– Czy sporządzony protokół z posiedzenia KRRiT? Czy odnotowano ewentualny fakt obecności posła w protokole posiedzenia? Czy posiedzenie było nagrywane? Czy obecność posła i treść rozmowy z nim była przedstawiana na posiedzeniu KRRiT, przez kogo i czy znalazła się w protokole posiedzenia? – czytamy w piśmie.

Posłowie pytają, czy Suski zawitał do KRRiT w innych terminach w 2021 r. Na końcu chcą się dowiedzieć od przewodniczącego, czy otrzymał od członków KRRiT lub pracowników biura informacje o wywieraniu presji “lub wpływu na działania lub decyzje w związku z przyznaniem koncesji dla TVN24”.

– Uważamy, że na członków KRRiT może być wywierana presja w związku z “Lex TVN”. A żaden wysłannik polityczny PiS, jak Marek Suski, nie powinien wpływać na decyzje Rady. To niedopuszczalne. Przypominamy, że za podejmowane decyzje przewodniczącemu i członkom KRRiT grozi odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu – mówią w rozmowie z Wirtualną Polska.

Źródło: WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie