Polityka i Społeczeństwo

Strajk kobiet zapowiada nowy protest. “Sezon zimowy 2021 uważamy za otwarty!”

Strajk kobiet
Shutterstock

Nowy rok zaczyna się przebojowo – anonsuje na Facebooku dzisiejszą demonstrację Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wieczorem w Warszawie odbędzie się protest.

Mija 13 tygodni od ogłoszenia przez pseudotrybunał wyroku w sprawie aborcji. Poród nie został zakończony, bowiem do dzisiaj nie opublikowano go w Dzienniku Ustaw. Partia rządząca pracuje nad uzasadnieniem do wyroku, co ma na celu delikatne rozwodnienie wymowy orzeczenia.

Tymczasem kobiety, które wstrząsnęły Polską demonstracjami, otwierają nowy sezon. Ogólnopolski Strajk Kobiet zaprasza wieczorem na warszawskie rondo de Gaulle’a. Jednym z motywów przewodnich jest wywołujący ogromne kontrowersje PiS-owski projekt mandatowy.

(…)A propos 20 stycznia – w tym dniu też w Prokuraturze Krajowej ma być przesłuchiwany sędzia Igor Tuleya, którego pozbawiono immunitetu, by ukarać za to, że pozwolił mediom uczestniczyć w odczytaniu wyroku w sprawie nielegalnych obrad PiS w Sali Kolumnowej Sejmu w grudniu 2016. Pamiętacie ten grudzień? Koczowałyśmy przy koksownikach w śniegu, wiele z nas się wtedy poznało – pisze na Facebooku Strajk Kobiet.

Proszę Państwa, sezon zimowy 2021 uważamy za otwarty! Spotykamy się w Warszawie przy rondzie de Gaulle’a i idziemy na spacer, może wpadniemy tu, a może tam:)Szykujcie się, zadbajcie o ciepłe ubrania, bo to może być długi wieczór, herbatkę zapewnimy – zapraszają dziewczyny. Początek o godzinie 18:00.

Powodem wyjścia na ulice jest także wyjątkowo nieudolnie zarządzana przez rząd pandemia. Protestować mają również taksówkarze, którzy spotykają się na błoniach Stadionu Narodowego. Korporacje taksówkarskie mają rozsyłać komunikaty o proteście, a ewentualną pomoc prawną zaoferowały im dwie fundacje – Wyjeżdżamy na ulice, bo rząd wymaga danin publicznych, ale nie prowadzi z nami dialogu – mówi Gazecie Wyborczej Grzegorz Kłosowski, organizujący protest.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie