Polityka i Społeczeństwo

Strajk Kobiet wściekły na Lewicę. Trzech tenorów otrzymało poważne ultimatum

Shutterstock

Po wczorajszych wydarzeniach z udziałem Lewicy i PiS-u, Strajk Kobiet stawia ultimatum formacjom lewicowym knującym za plecami reszty opozycji.

We wtorkowe przedpołudnie w Sejmie przedstawiciele Lewicy spotkali się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz Michałem Dworczykiem ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W rozmowach uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Koalicyjne formacje lewicowe poinformowały po spotkaniu o zawartym z PiS-em dealu. Egzotyczna koalicja zawarła umowę dotyczącą m.in. wybudowania 75 tys. mieszkań na wynajem czy przekazania 850 mln euro na powiatowe szpitale.

Politycy Platformy Obywatelskiej nie kryli oburzenia na Lewicę, która za plecami reszty opozycji dogadała się z PiS-em, rzucając mu tym samym koło ratunkowe – PiS szukał naiwnego i znalazł. Jeszcze się nie skończyło spotkanie Lewicy z rządem, a już w Polskę wyruszyły billboardy. Lewica dokonała zbrodni na demokracji – grzmiał Bartłomiej Sienkiewicz na konferencji prasowej.

Popołudniu posypały się w stronę Lewicy pytania, czy rozmawiano z PiS-em np. na temat praw kobiet, aborcyjnego wyroku “Trybunału Towarzyskiego”, nagonki na osoby LGBT, praworządności czy wycofania się przez PiS z ustawy dezubekizacyjnej. Takich spraw nie położono na stole. Według Leszka Millera, który był porannym gościem “Rozmowy Piaseckiego” w TVN24, Lewica powinna iść w rozmowach z PiS-em dwubiegunowo. Na jednym biegunie powinien się znaleźć KPO, a na drugim sprawy krajowe, ważne dla obywateli i praw człowieka.

Wczorajsze wydarzenia odbiły się szerokim echem wśród liderek Strajku Kobiet. Organizatorkom masowych protestów, po aborcyjnych wyczynach Julii Przyłębskiej, układanie się Lewicy z PiS-em nie przypadło do gustu.

W spr. Lewicy ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy. Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik.

Czy to zapowiedź protestów? Dzisiaj poznamy na to pytanie odpowiedź.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie