Polityka i Społeczeństwo

Strach się bać. Kaczyński i Morawiecki zapraszają nas na “Nowy Polski Ład” w ociekającym słodyczą i propagandą filmiku [WIDEO]

Screen/ Twitter/ PiS

Być może za dużo ostatnio mówiło się o Danielu Obajtku, więc PiS postanowił ruszyć z ofensywą i zaprezentował zwiastun „Nowego Ładu”. Jest Jarosław Kaczyński, są uśmiechnięci ludzie, jest propagandowa narracja – najcięższe działa wytoczone.

Partia rządząca przyzwyczaiła już, że gdy coś idzie nie po jej myśli, próbuje całkowicie zmienić narrację – rzuca temat zastępczy i jej afery odchodzą w zapomnienie. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że trailer „Nowego Polskiego Ładu” nieprzypadkowo pojawił się w momencie, gdy atmosfera wokół Zjednoczonej Prawicy coraz bardziej gęstnieje. Afery, kłótnie, konflikty i taśmy Obajtka to za dużo – czas przenieść dyskusję na inne tory.

Mamy więc zapowiedź „Nowego Ładu:, programu PiS, który obrósł już w legendy. Wiemy, że szczegóły zostaną zaprezentowane 20 marca, a całość składa się z 10 głównych dumnie brzmiących haseł, takich jak „Plan na zdrowie” czy „uczciwa praca – godna płaca” albo „Dekada rozwoju” i „Polska – nasza ziemia”. W miły nastrój wprowadza klip wideo – w przyszłości o tej propagandowej stylistyce będą uczyć na historii. Widzimy ujęcia, na których wszystko jest super – inwestycje, szczepionki, uśmiechnięci ludzie, przeplatane kadrami, na których widzimy, jak Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w pocie czoła pracują nad przygotowaniem planu.

Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy – chwali Kaczyński. A Morawiecki przekonuje, że PiS udowodniło już, że ma „dobry plan dla Polski”. W filmie zabrakło tylko wyliczenia wszystkich podatków, jakie rząd PiS nałożył w ostatnim czasie. A w pięknych ujęciach polskich krajobrazów – pałacyków Obajtka na horyzoncie. Wśród uśmiechniętych ludzi brakuje tych, którzy przez chaotyczne działania rządu musieli zamknąć swoje biznesy i tych, którzy w chaosie nie mogą doczekać się swojej szczepionki. Nie widać też samochodów elektrycznych i mieszkań z programu Mieszkanie Plus.

Zapowiedź wywołała falę ironicznych komentarzy w sieci. Poseł Michał Szczerba z KO uważa, że PiS chce przykryć aferę Obajtka. W podobnym tonie wypowiedziała się Katarzyna Lubnauer.

To w związku z aferą Obajtka tak przyśpieszyli? – pyta posłanka.

– Słyszeliście coś bardziej bezczelnego w czasach PiS-chaosu, którego efektem są tysiące zmarłych i setki tysięcy chorych? Upadające firmy i strajkujące kobiety? – zastanawia się Rafał Grupiński.

Chciałbym być złym prorokiem, ale obawiam się, że Nowy Ład PMM będzie oznaczać całkowite zaoranie jakichkolwiek resztek klasy średniej. Będzie biednie, ale równo – prognozuje Łukasz Warzecha.

https://twitter.com/KLubnauer/status/1370668131019022337

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie