Polityka i Społeczeństwo

Starosta PiS promuje się za pomocą zdjęcia ze szpitala. Jednak chyba zapomniał o czymś ważnym

Flickr.com

Starosta Jasła chciał się promować za pomocą zdjęcia z noworodkiem. Sprawą zainteresował się jednak Rzecznik Praw Pacjenta.

Kontrowersyjne zdjęcie

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jaśle pojawiła się fotografia, na której widać, jak starosta Adam Pawluś pozuje do zdjęcia z pierwszym noworodkiem, który urodził się w tym roku w jasielskim szpitalu. Zareagował na nie Rzecznik Praw Pacjenta.

Do tablicy wywołano dyrektora szpitala Michała Burbelkę.

Miał wyjaśnić, czy rodzice dziecka wyrazili pisemną zgodę na fotografowanie dziecka, w tym na późniejsze umieszczenie zdjęcia w mediach. Jeśli taka zgoda została udzielona, dyrektor szpitala musi ją teraz przesłać do biura Rzecznika Praw Pacjenta. Organ chce też otrzymać informację, czy ojciec dziecka miał możliwość kontaktu z dzieckiem tj. czy uczestniczył w porodzie.

Analiza przesłanej odpowiedzi będzie stanowiła podstawę do podjęcia ewentualnych dalszych działań w sprawie – czytamy w piśmie, które 9 stycznia wpłynęło do szpitala z biura Rzecznika Praw Pacjenta. Sprawa jest na etapie analizowania dokumentów. – Przesłane informacje w najbliższym czasie zostaną przeanalizowane i wydana opinia – poinformowała portal Jaslo.naszemiasto.pl Małgorzata Duda, ekspert z Departamentu Dialogu Społecznego i Komunikacji, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

Adam Pawluś – starosta i kandydat na posła z listy PiS

Sam Pawluś od 2006 r. jest członkiem Zarządu Powiatu w Jaśle, a od 2016 pełni funkcję starosty jasielskiego.

W wyborach parlamentarnych w 1997 r. był kandydatem na senatora z ramienia Ruchu Odbudowy Polski, ale nie uzyskał elekcji. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. kandydował do Sejmu w okręgu krośnieńskiego z dziewiątego miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać, z podobnym skutkiem.

Teraz chciał chyba dodatkowo podpromować swoją osobę za pomocą wspomnianej fotografii. Skutek? Raczej nie jest nazbyt zadowalający…

Źródło: jaslo.naszemiasto.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie