Polityka i Społeczeństwo

Stanowczy komentarz Trzaskowskiego ws. zatrzymań aktywistów LGBT. “Nie wierzę w przypadkowość tych działań”

Rafał Trzaskowski
Fot. Flickr

W piątek w Warszawie doszło do protestów przedstawicieli środowisk LGBT przeciwko decyzji o areszcie dla jednej z aktywistek, Margot. – Nie wierzę w przypadkowość ostatnich działań władzy – skomentował sprawę Rafał Trzaskowski.

Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla aktywistki grupy Stop Bzdurom, Margot. Chodzi o uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami, które miało miejsce w czerwcu. Nie bez znaczenia pozostaje jednak fakt, że to właśnie ta aktywistka brała udział w akcji umieszczania tęczowych flag na warszawskich pomnikach, w tym na figurze Chrystusa spod bazyliki Świętego Krzyża.

Zatrzymanie Margot zamieniło się w protest przedstawicieli środowisk LGBT. Protestujący starali się zablokować radiowóz, którym była odwożona do aresztu i skandowali: „dwa miesiące miną, wasza hańba nie!”

Do sprawy odniósł się Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy już wcześniej stwierdził, że działania policji – aresztowania za zawieszanie tęczowych flag – jest przesadzone, niewspółmierne do czynu.

Działanie aresztowanej dziś aktywistki to wyraz bezsilności i krzyk niezgody na akt nienawiści. Dziwi mnie fakt, że w takiej sprawie zastosowano areszt. Nie wierzę w przypadkowość ostatnich działań władzy i organów ścigania – napisał Trzaskowski w mediach społecznościowych.

Prezydent Warszawy bardzo krytycznie ocenia działania policji. Uważa, że to celowe działanie władzy.

Władza cynicznie dąży do zaognienia sytuacji w Polsce i próbuje nas dzielić i napuszczać na siebie. To, co dzieje się dziś na ulicach mojego miasta przypomina metody znane z poprzedniej epoki – ocenił Trzaskowski.

Prezydent Warszawy podkreślił, że nie akceptuje sytuacji, w której władza odpowiada siła na „twardy sprzeciw wobec mowy nienawiści i obrażania ludzi”

Prawa trzeba przestrzegać, ale prawo zawsze musi bronić słabszych – skwitował Trzaskowski.

Kilka dni temu, gdy doszło do pierwszych zatrzymań w sprawie wieszania tęczowych flag na pomnikach, Trzaskowski również krytykował działania policji.

Jako gospodarz miasta mogę panu powiedzieć, że w Warszawie dzieją się rzeczy dziesięć razy poważniejsze i wtedy nie ma tak zdecydowanej reakcji policji i prokuratury. To nadużycie praw policji i prokuratury – stwierdził na antenie Polsat News.

Źródło: Facebook, Interia

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie