Polityka i Społeczeństwo

Stało się – Jacek Kurski znów wraca na stanowisko szefa TVP. “Tylko Duda myślał, że przestał nim być”

Jak ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, członkowie Rady Mediów Narodowych na piątkowym posiedzeniu odrzucili w głosowaniu wniosek dot. zaniechania głosowania nad kandydaturą na prezesa TVP i wyłonienie go w drodze konkursu. Jacek Kurski wraca więc na swoje stanowisko!

PiS górą

Przypomnijmy, że w Radzie Mediów Narodowych jest troje przedstawicieli PiS (przewodniczący Krzysztof Czabański, posłanka Joanna Lichocka i europosłanka Elżbieta Kruk). Uzupełniają ją Juliusz Braun, którego rekomendowało PO, i Grzegorz Podżorny, który z kolei reprezentuje Kukiz ’15.

Jak nie trudni się domyślić, to przedstawiciele PiS poparli kandydaturę Kurskiego na prezesa TVP, a tym samym zagłosowali przeciw konkursowi na to stanowisko. Oznacza to, że pupil Jarosława Kaczyńskiego wraca na stołek szefa telewizji publicznej.

Jacek Kurski stał się symbolem “dobrej zmiany”. Był prezesem Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku do początku marca br. Przez ten okres sprawił, że “Wiadomości” przestały być programem informacyjnym, a stały się tubą propagandową PiS.

Co prawda RMN odwołało go parę miesięcy temu, ale już na przełomie maja i czerwca został on powołany przez Radę Mediów Narodowych do zarządu Telewizji Polskiej.

Reakcje opozycji

Jak nie trudno się było domyślić, wielki powrót Kurskiego wywołał falę komentarzy.

Trafnie ujęli to m.in. politycy KO:

https://twitter.com/sikorskiradek/status/1291729067004354560?fbclid=IwAR1SRL6IM91qzaMJArdb2k7-rc9llSKK6_AzI5YB3a3Vq5HN5qRWFsn0RjM

https://twitter.com/SlawekNeumann/status/1291728815748722689?fbclid=IwAR31SGPjFC_R2PLVngk3wmq1q_0ohCBw0InVvBbhYWURc5TfM45DW2d86Mo

Sławomir Neumann ironicznie zauważył, że tylko Andrzej Duda mógł pomyśleć, że Kurski przestał być prezesem. Z kolei Marek Belka wyraźnie kpi, że to “sukces” drugiej kadencji Andrzeja Dudy jako prezydenta.

 

Źródło: Wirtualne Media

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie