Polityka i Społeczeństwo

Stało się coś niewyobrażalnego. Duda w zaskakujący sposób wypowiedział się na temat Orbana

praszkiewicz / Shutterstock.com

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu stacji TVN24. Rozmowa w pewnym momencie zeszła na postawę Viktora Orbana w obliczu rosyjskiej agresji.

Prezydent Andrzej Duda zdobył się na odwagę i udzielił Konradowi Piaseckiemu z TVN24 wywiadu. Rozmowa dotyczyła sytuacji geopolitycznej na świecie i wizyty Joe Bidena w Polsce, więc “smaczków” nie było. Pojawił się wątek dotyczący Viktora Orbana i jego postawy na arenie europejskiej w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Pytany, czy nie rozczarowuje go postawa premiera Węgier Viktora Orbana, gdy rosyjskie tanki najechały Ukrainę, odpowiedział, że rozumie podstawy jego polityki – One są dla mnie dosyć jasne, również jeśli chodzi o sferę faktów.

Czyli faktyczną sytuację, w której znajduje się państwo węgierskie, które jest, co dla mnie również jest jasne, jego pierwszym i najważniejszym punktem odniesienia – powiedział.

Prezydent zwrócił uwagę na uzależnienie energetyczne Węgier od Rosji i budowanej tam elektrowni atomowej – Zawarli kontrakt z rosyjskimi podmiotami na modernizację tej elektrowni kilka lat temu, więc to uzależnienie jest ogromne – mówił. Później Andrzej Duda skrytykował postawę Węgier.

Jak tłumaczył, “w tym momencie wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie, wobec śmierci tysięcy ludzi na Ukrainie, cywilów, wobec bombardowania osiedli mieszkaniowych, burzenia bloków mieszkalnych przez armię rosyjską, działań zbrodniczych w pojęciu prawa międzynarodowego, trudno mi tę postawę zrozumieć”.

Trudno mi ją zrozumieć także dlatego, że ta polityka będzie dla Węgier bardzo kosztowna – stwierdził. Jednocześnie zaznaczył, że “Viktor Orban jest w trudnej sytuacji”.

Źródło: TVN24.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie