Polityka i Społeczeństwo

Środowiska naukowe i medyczne popierają Trzaskowskiego. “Kandydat obecnej władzy nie realizuje obietnic”

Trzaskowski ma poparcie środowisk naukowych
Tomasz Warszewski / Shutterstock.com

Ponad 600 naukowców poparło apel 40 profesorów nauk ścisłych i humanistycznych, by w drugiej turze oddać głos na Rafała Trzaskowskiego. Około 500 lekarzy i profesorów medycyny poparło podobny apel środowiska medycznego.

Naukowcy w podpisanym liście poparcia piszą o potrzebie wybrania prezydenta, który rozumie i szanuje rolę nauki we współczesnym świecie. – Potrzebujemy Prezydenta wspierającego edukację odpowiadającą wyzwaniom współczesnego świata, dla którego szkoły i wyższe uczelnie, akademiki czy biblioteki będą ważniejsze niż bizantyjskie obchody czy faraońskie budowy – piszą wybitni naukowcy.

W swoim apelu zaznaczają, że potrzebny jest prezydent, który nie wypowiada opinii sprzecznych z wiedzą medyczną i naukową. Potrzebny jest prezydent, który nie dzieli Polaków. – Potrzebujemy Prezydenta rozumiejącego naturalne pragnienia naszej młodzieży, która chce poznawać świat i czuć się dobrze zarówno w polskich miastach i wsiach, jak i poza granicami swojej ojczyzny – apelują sygnatariusze.

Z kolei lekarze podkreślają, że zdrowie obok bezpieczeństwa socjalnego jest najważniejszym elementem życia człowieka. – Obecny obóz władzy i jego kandydat na prezydenta nie realizują swoich obietnic: potrzeby chorych nie są zaspokajane, a niemal wszystkie wskaźniki opieki medycznej sytuują nasz kraj na końcu listy państw Unii Europejskiej – piszą profesorowie medycyny.

Medycy, lekarze i profesorowie piszą także, że w pełni identyfikują się i wspierają elementy zawarte w programie Rafała Trzaskowskiego. – Większe nakłady na służbę zdrowia i na szkolenie kadr medycznych, zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek, wdrożenie szerokich programów profilaktycznych czy rozwój programu e-zdrowie i telemedycyny – podkreślają.

Źródło OKO.pressWspieramyRafala.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie